دانلود کتاب:

1396/8/20 - 13:27

دانلود کتاب "طراحی پیشرفته هواپیما" - دانلود رایگان

کتاب "طراحی پیشرفته هواپیما" یک رویکرد بهینه‌سازی شبه تحلیلی براساس مجموعه‌ای مختصر از معادلات اندازه‌گیری ارائه می‌دهد. اهداف آن‌ها شامل کارآیی آیرودینامیکی، ماموریت سوخت‌گیری، وزن خالص و حداکثر وزن بلندشدن می‌باشد. متغیرهای طراحی مستقل ازجمله طراحی ارتفاع گشت‌زنی، سطح و پهنای بال و تراست یا بارگذاری قدرت نیز در کتاب مورد مطالعه قرار گرفته‌اند. همچنین ویژگی‌های اصلی مفاهیم یکپارچه مانند بال و بدنه ادغام‌شده و بال‌های غیر مسطح نیز پوشش داده شده‌اند.
1396/8/20 - 11:13

دانلود کتاب "منجم آماتور" - دانلود رایگان

کتاب "منجم آماتور" نه تنها در مورد تلسکوپ‌های نجومی و نرم‌افزارهای آن به بحث می‌پردازد، بلکه آن‌چه را که از جهان درک می‌کنید، قوام خواهد داد. عکس‌ها و تصاویری که در این کتاب آمده‌اند، به همراه سبک نوشتاری ساده و خودمانی آن، شما را تشویق می‌سازد که دست به کار شده و ستارگان و فضای بی انتها را رصد کنید. نکاتی در مورد رصد ستارگان و تمام جنبه‌های نجوم آماتوری این کتاب را به عنوان یک منبع کامل معرفی می‌نماید.
1396/8/20 - 09:43

دانلود کتاب "تلسکوپ گالیله" - دانلود رایگان

کتاب "تلسکوپ گالیله" در نظر دارد فاصله‌ی زمانی بین ایجاد تلسکوپ در شهر لاهه در سال ۱۶۰۸ و شهرت گالیله بعد از ده ماه از انتشار این خبر را مرور کند. تلسکوپ هلندی و دانشمند ایتالیایی گالیله، از مدت‌های طولانی از یک ارتباط ماندگار در ذهن عموم برخوردار بوده است؛ تا آنجا که به نظر می‌رسد این ابزار شیشه‌ای ساده، دانشمند متوسط میان‌سال را به نماد برجسته‌ای در انقلاب کوپرنیک تبدیل کرده است.
1396/8/20 - 08:30

دانلود کتاب "سفر کوتاه از کوارک تا کیهان" - دانلود رایگان

کتاب "سفر کوتاه از کوارک تا کیهان" خواننده را به یک سفر کوتاه بر ساختار ماده می‌برد و خواص اصلی آنها را که می‌تواند حتی در سطح کمی با حداقل پیش زمینه‌ای از دانش به دست آید نشان می‌دهد. گذشته‌ از این‌، برخی از مباحث فیزیک و ریاضیات دبیرستان، شامل سه علم بنیادی یعنی نظریه‌ی اتم، دوگانگی موج ذره، و به حداقل رساندن انرژی به عنوان شرط تعادل در فصل‌های یک تا سه ارائه شده است.
1396/8/17 - 13:51

دانلود کتاب "حماسه تکامل" - دانلود رایگان

کتاب "حماسه تکامل" با توضیح اکتشافات جدید و طیف وسیعی از ایده‌ها و نظریه‌ها، تفکر علمی خلاق و منسجم در آغاز جهان را فراهم می‌کند. او ما را به یک تور از هفت دوره از عالم هستی، از دوران بی‌شکلی پرتوها می‌برد. او در طول راه، به بررسی کوچک‌ترین و بزرگ‌ترین‌ بُعد از جهان ما و روش‌های پیچیده‌ ارتباطی آنها می‌پردازد. حماسه تکامل، نمایشی خیره‌کننده و تقریباً غیرقابل تصور از چگونگی تغییرات مختلف در سرتاسر فضا را ارائه می‌دهد.
1396/8/17 - 11:41

دانلود کتاب "اصول شکل‌گیری ستارگان" - دانلود رایگان

کتاب "اصول شکل‌گیری ستارگان" طیف گسترده‌ای از فرآیندهای فیزیکی پیچیده، همچنین مشاهدات و کشفیات مهم و جزئیات نکات کلیدی را بحث می‌کند. امروزه نظریه‌ی شکل‌گیری ستارگان موجود در کهکشان ما تایید شده است، چرا که برای این مورد، مشاهدات بسیار دقیقی وجود دارد. نویسنده‌ کتاب، یک کارشناس شناخته شده در محاسبات سیر تکاملی ستاره‌ها است.مطالعه‌ این کتاب ارزشمند به دانشجویان فارغ‌التحصیل در نجوم و اخترفیزیک و نیز به پژوهشگران فعال در این زمینه توصیه می‌شود.
1396/8/17 - 10:17

دانلود کتاب "اطلس کشفیات نجومی" - دانلود رایگان

کتاب "اطلس کشفیات نجومی" یک ترکیب بی‌نظیر از متن‌های آموزنده،‌ تصاویر باشکوه و طراحی زیبا ارائه می‌کند. 100 کشفیات مهم را از زمان اختراع تلسکوپی که توانایی نمایش عکس‌های فوق‌العاده‌ای دارد، بررسی می‌کند. تمام این عکس‌ها با بزرگترین تلسکوپ‌های روی زمین و در فضا گرفته شده است که گوشه و کنارهای دور جهان را به تصویر می‌کشد.
1396/8/17 - 09:09

دانلود کتاب "حیات در کیهان" - دانلود رایگان

کتاب "حیات در کیهان" با اصطلاحات روشن و قانع‌کننده، نشان می‌دهد که چگونه رشته‌های پدید‌آمده از astrobiology (اخترزیست‌شناسی)، طبیعت حیات در کیهان را بررسی می‌کند. چگونه زندگی آغاز شده است؟ تاچه ‌حد رایج است؟ درکجا ما درخور آن شده‌ایم؟ اینها سوالات مهمی هستند که astrobiology تلاش دارد تا به آنها پاسخ دهد.
1396/8/16 - 13:40

دانلود کتاب "روش‌های آماری مدرن برای نجوم" - دانلود رایگان

کتاب "روش‌های آماری مدرن برای نجوم" با پیوند دادن نجوم به دنیای آمار مدرن، آمار پیشرفته را ازطریق کدهای آماده استفاده در حوزه عمومی نرم‌افزار آماری R، به اخترشناسان معرفی می‌کند. این کتاب نتایج اساسی تئوری احتمال و استنباط آماری را ارائه می‌دهد. همچنین به بررسی چندین زمینه از آمار کاربردی مانند data smoothing، رگرسیون، طبقه‌بندی و تحلیل چندمتغیره، درمان non-detectionها، تحلیل مجموعه‌های زمانی و فرآیندهای نقطه فضایی می‌پردازد.
1396/8/16 - 11:25

دانلود کتاب "ذرات ماده تاریک" - دانلود رایگان

کتاب "ذرات ماده تاریک" برای ارائه مطالب کاربردی خود از 48 نظریه‌پرداز و متخصص پیشرو کمک گرفته است و جنبه‌های متنوعی را از مشاهدات اخترفیزیکی تا کاندیداهای فیزک ذرات و از جنبه‌هایی برای تشخیص تصادم‌ها تا جستجوهای مستقیم و غیر مستقیم، پوشش می‌دهد. همچنین شواهد تجربی برای ماده تاریک به‌ همراه مباحث جامع از شبیه‌سازی پیشرفته عددی و توضیحات جایگزین در شرایط گرانش اصلاح‌شده را معرفی می‌کند.