اخبار رباتیک:

1398/8/11 - 08:19

ربات Wakamaru: ربات هنرپیشه هوشمند

ربات Wakamaru یک ربات هنرپیشه هوشمند بوده که با استفاده از برنامه‌ریزی خاص، قابلیت صحبت متقابل و حرکت بر روی صحنه را داشته و می‌تواند به عنوان یک هنرپیشه مکمل با افراد مختلف بر روی صحنه به ایفای نقش بپردازد. ربات Wakamaru در تئاتری با نام "من، کارگر" شرکت داشته که نمایشنامه آن بر محور استفاده انسان‌ها از ربات‌ها به عنوان کارگر خانگی بوده است.
1398/8/8 - 08:56

ربات Keepon: ربات سرگرمی هوشمند

ربات Keepon یک ربات سرگرمی هوشمند بوده که برای مطالعه سازوكارهای اساسی ارتباطات اجتماعی استفاده شده است. ظاهر و رفتار ساده آن برای کمک به کودکان، حتی مبتلایان به اختلالات رشدی مانند اوتیسم، در درک اقدامات مراقبتی و احساسی آن در نظر گرفته شده است. این ربات که معمولاً تحت کنترل یک دستگاه عملگر کنترل‌کننده است، از سال 2003 با کودکان در مدارس و مراکز درمانی برای اختلالات رشد ارتباط برقرار کرده است.
1398/8/6 - 08:22

ربات Telenoid: ربات انسان نما هوشمند

ربات Telenoid یک ربات انسان نما هوشمند بوده که قادر است رفتار ظاهری انسان را توسط صدای دریافتی شبیه‌سازی کند. فرض کنید در یک تله کنفرانس هستید یا با دوست خود تلفنی صحبت می‌کنید. این ربات با دریافت صدای پشت خط به عنوان ورودی می‌تواند حالت چهره تماس گیرنده را نشان بدهد. به عبارت ساده‌تر هرجا که لحن صحبت عصبانی بود، عصبانی می‌شود، اگر دوست شما پشت تلفن می‌خندد این ربات نیز می‌خندد.
1398/8/4 - 08:30

ربات CB2: ربات انسان نما هوشمند

ربات CB2 یک ربات انسان نما هوشمند بوده که مثل یک نوزاد، قابلیت تشخیص حالات صورت و حرکات و درک معنی چنین چیزهایی را دارد. دانشمندی که بر روی این پروژه کار می‌کرد می‌گوید یکی از اهداف آن آموزش زبان انسان به CB2 بود و او معتقد است که در آینده، نژادی کاملا جدید از ربات‌های انسان‌نما در کنار انسان‌های واقعی زندگی می‌کنند.
1398/8/1 - 08:44

ربات Diego-San: ربات کودک هوشمند

ربات Diego-San یک ربات کودک هوشمند بوده که قادر به تقلید حالات مختلف چهره مانند یک کودک خردسال است. اندازه ربات Diego-San از یک کودک یکساله بزرگتر است، چراکه کوچک سازی قطعات مختلف بدن ربات بسیار پر هزینه و زمانبر است. این ربات قادر به نشان دادن تغییرات حالات چهره از جمله لبخند زدن، تعجب کردن و گریه کردن است. در طراحی ربات کودک Diego-San از محققان حوزه‌های روانشناسی رشد، ...
1398/7/30 - 08:19

ربات AlphaDog: ربات حمل بار هوشمند

ربات AlphaDog یک ربات حمل بار هوشمند بوده که با ظاهری شبیه قاطر، قادر است مقادیر زیادی اسلحه و تجهیزات را در میدان جنگ برای نظامیان حمل کند. ربات AlphaDog از مجموعه‌ای از فلز، سیم و حسگرهای الکترونیکی تشکیل یافته است. این ربات قادر است تقریباً در هر مکانی که انسان می تواند، حرکت کرده و تا بیش از بیست مایل را بدون نیاز به سوختگیری دوباره طی کند.
1398/7/29 - 07:56

ربات Aila: ربات انسان نما هوشمند

ربات Aila یک ربات انسان نما هوشمند بوده که محققان برای مطالعه دستکاری موبایل، درک ربات و هوش مصنوعی از آن استفاده می‌کنند. ربات Aila در حال یادگیری برای انجام وظایف در محیط‌های انسانی و آموزش برای تبدیل شدن به یک فضانورد است. ربات Aila یک سیستم ربات دو بازوی متحرک است که به عنوان یک بستر تحقیقاتی برای بررسی جنبه‌های مناطق چند رشته‌ای از دستکاری موبایل ساخته شده است.
1398/7/28 - 08:29

ربات BotVac: ربات جاروبرقی هوشمند

ربات BotVac یک ربات جاروبرقی هوشمند بوده که از طریق WiFi به تلفن هوشمند شما متصل می‌شود تا بتوانید آن را کنترل کنید. حالت مخصوص این ربات و D شکل بودنش به آن کمک می‌کند تا گوشه‌ها را هر چه بهتر تمیز کند. همچنین ارتفاع کم این ربات آن را قادر می‌سازد تا به زیر مبل و صندلی‌ها نیز نفوذ کرده و همه جا را برای شما پاکسازی کند. با متصل شدن ربات به مودم خانه شما می‌توانید آن را از ...
1398/7/21 - 08:10

ربات Emiew 3: ربات سرگرمی هوشمند

ربات Emiew 3 یک ربات سرگرمی هوشمند بوده که می‌تواند خدمات زیادی را در زمینه‌ فروش و بازاریابی ارایه دهد. ربات Emiew 3 با داشتن قابلیت تغییر زبان، تمرکز خدمات خود را به‌صورت ویژه برای توریست‌ها در نظر گرفته است. درواقع این ربات بهتر با محیط واقعی کنار می‌آید و بخشی از این تطبیق‌پذیری هم به‌ خاطر سرعت بیشتری است که دارد. اگر این ربات به هر دلیلی روی زمین بیفتد، می‌تواند به‌سرعت از جای خود بلند شود.
1398/7/20 - 08:36

ربات Pleo: ربات دایناسور هوشمند

ربات Pleo یک ربات دایناسور هوشمند بوده که وقتی یکی از این ربات‌ها را از توی جعبه در بیاورید، درست مانند یک حیوان خانگی تازه متولد شده بی‌پناه است. نمی‌تواند راه برود و شما باید به آن راه رفتن بیاموزید. ربات Pleo بعد از تربیت اولیه رفتارهای خودکار داشته و هدف و خواسته‌ای دارند و به طور کلی رفتار انسانی یا مشابه یک حیوان خانگی را از خود نشان می‌دهند، گویی که واقعی هستند.