اخبار رباتیک:

1398/5/30 - 08:43

ربات AlienGo: ربات چهارپا هوشمند

ربات AlienGo یک ربات چهارپا هوشمند بوده که دارای یک محافظ و سنسورهای بصری است که جهت‌گیری محیطی آن را تقویت می‌کند. تاکنون اطلاعات دقیقی در مورد «داخل» دستگاه موجود نیست، اما فیلم این شرکت حاکی از این است که AlienGo دارای یک دوربین استریو و عمق‌سنج است. ربات AlienGo دارای یک بدن صاف و چهار پا است. همچنین طراحی ساده مینیمالیستی، بسیاری از درایوهای برقی را تنظیم می‌کند تا ...
1398/5/28 - 08:44

ربات Arque: دم رباتیک هوشمند

ربات Arque یک دم رباتیک هوشمند بوده که یک متر درازا دارد. این اختراع با الهام‌گیری از جانورانی مثل یوزپلنگ که به کمک دم تعادل خود را حین دویدن و بالا رفتن از موانع حفظ می‌کنند ساخته شده است. کارکرد این دم شبیه یک آونگ است؛ زمانی که فرد بدن خود را به یک سمت سوق می‌دهد، دم به جهت مخالف می‌رود. ربات Arque می‌تواند به کمک چهار ماهیچه مصنوعی و هوای فشرده در هشت جهت حرکت کند.
1398/5/27 - 08:37

ربات Astro: سگ رباتیک هوشمند

ربات Astro یک سگ رباتیک هوشمند بوده که می‌توان دستور داد بنشیند، راه برود و بایستد. البته به دلیل وزن زیاد امکان بلند کردن و یا بغل کردن آن وجود ندارد. طراحان ربات Astro تمرکز زیادی روی ظاهر آن کرده‌اند تا شباهت زیادی به سگ واقعی داشته باشد. آنها سر این حیوان آهنی را شبیه نژاد دوبرمن پینچر طراحی کرده و به کمک پرینتر سه بعدی چاپ کرده‌اند. پردازنده مرکزی هم که توسط سازندگان «مغز» نام گرفته، داخل همین سر قرار داده شده است.
1398/5/26 - 08:50

ربات OT-2: اتوماسیون آزمایشگاهی رباتیک

ربات OT-2 یک ربات اتوماسیون آزمایشگاهی بوده که می‌تواند پروتکل های علم زندگی را به صورت خودکار انجام دهد و نتایج را با دقت تولید کند. برای انتقال سریع و دقیق مایعات به پیپت‌های الکترونیکی متکی است. ربات OT-2 با رابط کاربری گرافیکی ارائه شده است. همچنین دارای ماژول قابل تعویض (مغناطیسی و دما) است. ربات OT-2 با WiFi ارائه می‌شود. همچنین می‌تواند یک بشقاب آزمایشگاهی با 96 چاه را در 20 ثانیه پر کند.
1398/5/23 - 08:38

ربات Aquanaut: ربات زیردریایی هوشمند

ربات Aquanaut یک ربات زیردریایی هوشمند بوده که می‌تواند از یک پری دریایی شبه انسان به شکل یک زیردریایی درآید؛ در نتیجه برای تعمیراتی که زیر دریا صورت می‌گیرند و کارهایی که انجام دادن آنها برای انسان خطرناک است و به یک ربات نیاز دارد، مناسب است. استفاده از این ربات در حال حاضر فقط به آزمایش در استخرها محدود است اما پس از این مراحل، به ماموریت در اقیانوس اعزام خواهند شد.
1398/5/22 - 08:44

ربات SEER: ربات چهره هوشمند

ربات SEER یک ربات چهره هوشمند بوده که یک سر و گردن شبه‌انسان کوچک است که با تماس چشم و تقلید احساسات، به نزدیکترین شخص در اطراف خود واکنش نشان می‌دهد.حالات این ربات، به دو دسته تقلید و تماس چشم تقسیم می‌شوند که هر دو مورد، مبتنی بر دوربینی هستند که ویژگی‌های چهره را در زمان واقعی تشخیص می‌دهد و ردیابی می‌کند."سیر" در حالت تقلیدی، محل قرار گرفتن ابروها، ...
1398/5/20 - 08:47

ربات Axsis: ربات جراح هوشمند

ربات Axsis یک ربات جراح هوشمند بوده که می‌تواند جراحی آب مروارید را انجام دهد. دارای قطر 1.8 میلیمتر بوده و دو بازوی رباتیک دارد تا جراحان بتوانند عمل جراحی را انجام دهند. الگوریتم‌های سنجش خطای انسانی را به حداقل می‌رسانند. ربات Axsis برخلاف سایر ربات‌های جراح، دارای ساختار فیزیکی منعطف و کوچک بوده که فضای زیادی را اشغال نمی‌کند.
1398/5/19 - 08:37

ربات TJBot: کیت رباتیک هوشمند

ربات TJBot یک کیت رباتیک هوشمند بوده که به کاربران برای شروع استفاده از این پلتفرم کمک می‌کند. نسخه برش لیزری به نظر شسته و رفته‌تر می‌رسد و این یک پروژه کامل تمام وقت برای یک آخر هفته آزاد است. یک سازنده واقعی نمیتواند شکایت کند، زیرا شما همچنین با اندکی الکترونیک نیز آشنا خواهید شد. تعداد زیادی از کدها بنام "دستورالعمل" بر روی TJBot ‌شما قابل نصب است که برای خدمات اصلی یادگیری ماشین ...
1398/5/16 - 08:56

ربات Beetl: ربات چهار چرخ هوشمند

ربات Beetl یک ربات چهار چرخ هوشمند که با استفاده از یادگیری ماشین، هوش مصنوعی و اتصال ابری برای یافتن و جمع‌آوری زباله سگ، اقدام نموده و بنابراین مجبور نیستید کل منزل یا محل کار خود را برای تمیز کردن محیطی که سگ شما کثیف کرده است زمان صرف کنید. ربات Beetl به اندازه کافی هوشمند است که می‌تواند موانع را تشخیص داده و از آن عبور نماید یا تغییر مسیر دهد.
1398/5/15 - 08:53

ربات M500: ربات چمن زن هوشمند

ربات M500 یک ربات چمن زن هوشمند بوده که می‌تواند تا 500 متر مربع از باغ‌ها را پوشش دهد و از شیب‌هایی تا 35٪ بالا برود. از هوش مصنوعی و برنامه‌نویسی چند منطقه‌ای برای بدست آوردن زمین‌های پیچیده استفاده می‌کند. ربات M500 دارای کنترل iOS/Android است. ربات M500 دارای ارتفاع برش قابل تنظیم 30-60 میلیمتر است. دارای سنسور باران برای تشخیص رطوبت و متوقف کردن تخم‌ریزی است.