اخبار رباتیک:

1398/2/4 - 08:57

ربات Pirate: ربات ماژولار هوشمند

ربات Pirate یک ربات ماژولار هوشمند بوده که از ماژول‌های یکسان استفاده نموده تا ساخت و نگهداری آن آسان‌تر شود. ربات Pirate قادر است تا صعود عمودی را انجام دهد، محدوده کاربرد عمومی را گسترش داده و ورود به شبکه توزیع گاز را با استفاده از حفره‌های عمودی حفاری تسهیل می‌کند. ربات بطور گسترده‌ای با استفاده از تولید افزودنی توسعه می‌یابد. این ربات از ساختار ماژولار استفاده می‌کند که شامل ...
1398/2/3 - 09:25

ربات Thorvald: ربات برداشت توت فرنگی هوشمند

ربات Thorvald یک ربات برداشت توت فرنگی هوشمند بوده که فقط برای برداشت توت فرنگی در نظر گرفته شده است. ربات Thorvald با کمک یک دوربین با وضوح بالا می‌تواند توت فرنگی‌ها را در میان برگ‌ها پیدا کرده و شناسایی می‌کند. این ربات با باتری کار می‌کند. ربات Thorvald می‌تواند بطور همزمان از هشت ردیف بوته توت فرنگی، دانه‌ها را جمع کند. این ربات باید به سمپاشی بوته‌ها نیز بپردازد.
1398/2/2 - 08:47

ربات Alex: ربات گوینده هوشمند

ربات Alex یک ربات گوینده هوشمند بوده که قادر به تکان دادن سایر اندام‌های خود مانند دست‌ها نیز هست. با این حال، ربات Alex چندان توجه مخاطبان را جلب نکرده است. بسیاری از مخاطبان گفته‌اند حضور این ربات به عنوان گوینده خبر صرفا جهت تبلیغات است و اخباری که می‌گوید جعلی و فاقد ارزش خبری است. مسئولان شبکه روسیه ۲۴ اعلام کردند ربات Alex بیش از یک میلیون روبل [۱۵۶۰۰ دلار] برای ساخت آن هزینه شده است.
1398/1/31 - 09:00

ربات Squishy: ربات چندوجهی هوشمند

ربات Squishy یک ربات چندوجهی هوشمند بوده که شبکه سیم‌کشی پیچیده‌ای دارد که آن را به یکی از بادوام‌ترین ربات‌ها تبدیل می‌کند. ایده اصلی ساخت ربات Squishy، چند سال پیش و در ارتباط با یکی از پروژه‌های "مرکز تحقیقات ایمز" (ARC) ناسا مطرح شد. هدف اصلی، ساخت رباتی بود که بتواند از فضاپیما سالم فرود بیاید اما اکنون می‌توانم بگویم که کاربردهای این فناوری، به زمین محدود می‌شود.
1398/1/28 - 09:08

ربات Eva: ربات خدماتی هوشمند

ربات Eva یک ربات خدماتی هوشمند بوده که با استفاده از حسگرهای مادون قرمز و سیستم مسیریابی هوشمند در فضای عمومی حرکت می‌کند. ربات Eva با استفاده از فناوری تشخیص چهره، صورت مهمانان را شناسایی می‌کند و از آنها می‌خواهد تا عکسشان را ثبت کند. در حقیقت این ربات یک کیوسک عکاسی است. افراد می‌توانند قبل از عکاسی در نمایشگر لمسی ربات، استایل عکاسی مورد نظر خود را انتخاب کنند.
1398/1/27 - 09:05

ربات Loper: ربات چهار چرخ هوشمند

ربات Loper یک ربات چهار چرخ هوشمند بوده که یک پلتفرم چند منظوره رباتیک با استفاده از یک چرخ سه تایی و یک شاسی بسیار سازگار است که این پلتفرم را برای غلبه بر چالش‌های مرتبط با عملیات جستجو در محیط‌های شهری می‌سازد. اتصال مستقیم چرخ‌ها به موتورها سیستم مکانیکی ساده و قوی را ایجاد می‌کند. ربات Loper ویژگی‌های طولانی عملیاتی، پردازش سنسور پیشران، کنترل حرکت اختصاصی و چهار سنسور حسگر قابل تنظیم دارد.
1398/1/26 - 09:03

ربات Spyndra: ربات عنکبوتی هوشمند

ربات Spyndra یک ربات عنکبوتی هوشمند بوده که دارای هشت موتور و یک IMU بوده و از طریق Raspberry-PI 3 اجرا می‌شود. ربات Spyndra می‌تواند خود را شبیه‌سازی نموده و خود شبیه‌سازی اساسا توانایی پیشبینی احساسات بر مبنای عمل موردنظر را تسهیل می‌نماید. ربات Spyndra دارای هشت موتور فوق‌العاده تحمل‌کننده فلزی دنده (Power HD 1501MG) است که بطور مستقیم هر رشته‌ای را پیشران می‌کند.
1398/1/25 - 09:08

ربات Treebot: ربات درختی هوشمند

ربات Treebot یک ربات درختی هوشمند بوده که دارای یک جفت گریپر درختی است که ربات را قادر می‌سازد در انواع مختلف درختان با طیف گسترده‌ای از انحنای گیرش قرار گیرد. ربات Treebot قادر به تغییر جهت حرکتی در فضای سه بعدی با خم شدن کنترل‌کننده پیوندی است. ربات Treebot می‌تواند در یک محیط درخت پیچیده مانور دهد، اما در مکانیسم ربات‌ها تنها پنج محرک استفاده می‌شود.
1398/1/24 - 08:46

ربات Tega: ربات اجتماعی هوشمند

ربات Tega یک ربات اجتماعی هوشمند بوده که یک پلتفرم تحقیقاتی طراحی شده برای حمایت از تعاملات درازمدت با کودکان شماست. ربات Tega، فناوری تلفن هوشمند را نه تنها به صورت گرافیکی بلکه نمایش عبارات صورت و همچنین محاسباتی را که شامل کنترل رفتاری، پردازش حسگر و کنترل موتور است، با درجه آزادی که در ربات وجود دارد، نشان می‌دهد. ربات Tega دارای یک دوربین خارجی است که می‌تواند تصاویر با کیفیت بالا را با یک میدان دید وسیع‌تر ضبط کند.
1398/1/21 - 08:32

ربات Romu: ربات چهار چرخ هوشمند

ربات Romu یک ربات چهار چرخ هوشمند بوده که می‌تواند مجموعه‌ای از شمع‌ها را با خود حمل کرده و در درون خاک نصب کند. ربات یادشده قادر است تمامی مراحل مورد نیاز برای نصب این شمع‌ها را به طور خودکار انجام دهد. ربات Romu مجهز به یک چکش برقی است که روند فرو رفتن شمع‌ها در زمین را تسهیل می‌کند و برای این کار از لرزش مداوم زمین با استفاده از بازوی قدرتمند خود بهره می‌گیرد. حسگرها و ابزار سنجش ربات مذکور ...