آموزش رباتیک:

1396/12/9 - 10:09

چگونه یک مدل از ربات گروهی بسازیم؟ - بخش سوم

علاقه‌مند به رباتیک و مدلسازی آن هستید؟ این مراحل را برای ساختن مدل خود از یک ربات گروهی دنبال کنید. آنها ممکن است نوعی "هوش گروهی" را که شما امیدوار باشید در یک پروژه رباتیک گروهی ببینید نشان ندهد، اما ممکن است سرگرم‌کننده باشد و آنها را با هم ترکیب کرده و در یک دسته قرار دهید. (بخش سوم)
1396/12/8 - 09:31

چگونه یک مدل از ربات گروهی بسازیم؟ - بخش دوم

علاقه‌مند به رباتیک و مدلسازی آن هستید؟ این مراحل را برای ساختن مدل خود از یک ربات گروهی دنبال کنید. آنها ممکن است نوعی "هوش گروهی" را که شما امیدوار باشید در یک پروژه رباتیک گروهی ببینید نشان ندهد، اما ممکن است سرگرم‌کننده باشد و آنها را با هم ترکیب کرده و در یک دسته قرار دهید. (بخش دوم)
1396/12/7 - 11:07

چگونه یک مدل از ربات گروهی بسازیم؟ - بخش اول

علاقه‌مند به رباتیک و مدلسازی هستید؟ این مراحل را برای ساختن مدل خود از یک ربات گروهی دنبال کنید. آنها ممکن است نوعی "هوش گروهی" را که شما امیدوار باشید در یک پروژه رباتیک گروهی ببینید نشان ندهد، اما ممکن است سرگرم‌کننده باشد و آنها را با هم ترکیب کرده و در یک دسته قرار دهید.
1396/12/6 - 09:54

ترسیم ربات - بخش سوم: ربات ساده

قبل از طراحی ربات، باید ابتدا در ذهن خود شمایل و شکلی از ربات اولیه را در ذهن خود ترسیم نموده و سپس آن را بر روی کاغذ یا نرم‌افزار طراحی بکشیم. لذا در بخش سوم این مبحث، به نحوه ترسیم یکی از اشکال یک ربات ساده پرداخته تا بتوانیم شرایط را برای خلق و ایجاد یک ربات با مکانیزمی ساده فراهم نماییم.
1396/12/5 - 10:07

ترسیم ربات - بخش دوم: ربات مکانیکی

قبل از طراحی ربات، باید ابتدا در ذهن خود شمایل و شکلی از ربات اولیه را در ذهن خود ترسیم نموده و سپس آن را بر روی کاغذ یا نرم‌افزار طراحی بکشیم. لذا در بخش دوم این مبحث، به نحوه ترسیم یکی از اشکال مختلف ربات مکانیکی پرداخته تا بتوانیم شرایط را برای خلق و ایجاد یک ربات مکانیکی فراهم نماییم.
1396/12/2 - 10:37

ترسیم ربات - بخش اول: ربات انسان‌نما

قبل از طراحی ربات، باید ابتدا در ذهن خود شمایل و شکلی از ربات اولیه را در ذهن خود ترسیم نموده و سپس آن را بر روی کاغذ یا نرم‌افزار طراحی بکشیم. لذا در بخش اول این مبحث، به نحوه ترسیم ربات انسان‌نما پرداخته تا بتوانیم شرایط را برای خلق و ایجاد یک ربات انسان‌نما فراهم نماییم.
1396/11/30 - 10:00

چگونه یک ماشین رباتیک بسازیم؟ - بخش چهارم

در بخش چهارم ساخت ماشین رباتیک، نحوه کدنویسی برای اجرای حرکت و دستورات در ربات را آموزش می‌دهیم. ابتدا بورد آردوینو را به کامپیوتر وصل کنید. سپس نرم‌افزار Arduino را باز نموده، لذا به شما این امکان را می‌دهد تا حرکات ماشین خود را برنامه‌ریزی کنید.
1396/11/29 - 11:32

چگونه یک ماشین رباتیک بسازیم؟ - بخش سوم

در بخش سوم ساخت ماشین رباتیک، واحد هک در این بخش، بورد آردوینو را قادر می‌سازد تا به طور مستقیم موتورها را بدون پیشران موتور خارجی، فعالیت کند. نمودار نشان داده شده در اینجا IC (مدار مجتمع) را در مدار پیشران موتور نشان داده شده است تا نحوه اتصالات و جاگذاری سیم‌ها به راحتی قابل تشخیص باشد.
1396/11/28 - 09:36

چگونه یک ماشین رباتیک بسازیم؟ - بخش دوم

در بخش دوم ساخت ماشین رباتیک، شما نیاز به چهار قطعه سیم عایق‌دار دارید که هر کدام از آنها به هم متصل هستند. ابتدا این قسمت را بخوانید تا نحوه اتصال هر سیم را پیدا کنید، بنابراین می‌توانید هر یک را به طول راست ببُرید. به طور معمول، هر سیم باید حدود 5 اینچ (13 سانتیمتر) بلند باشد.
1396/11/25 - 10:47

چگونه یک ماشین رباتیک بسازیم؟ - بخش اول

آیا تا به حال به این فکر کردید که بتونید در اطراف خودتون ماشین رباتیک ببینید؟ ساخت این ربات با استفاده از یک یا چند بخش الکترونیکی، یک میکروکنترلر Arduino و برنامه‌ریزی کپی و چسباندن چند قطعه قابل ساخت است. حتی اگر تا به الآن هرگز سعی نکردید یک پروژه مثل این را از قبل انجام دهید، این آموزش فرصتی را برای انجام لحیم‌کاری خود ایجاد نموده و با برخی از کدهای اصلی آشنا می‌شوید.