مقالات علمی:

1396/10/21 - 09:37

هوش مصنوعی و یادگیری ماشین

برنامه جدید Deep Mind نه فقط فوق‌العاده و قابل تطابق است، بلکه کمی هم عجیب‌تر از آن چیزی شده که انتظارش را داشتیم. گروه Deep Mind در مقاله جدید خود برنامه جدید یادگیرنده بازی‌ای را که توسعه دادند توضیح می‌دهند. این برنامه توانسته شطرنج و یک بازی ژاپنی را بعد از یادگرفتن بازی، کاملا یاد بگیرد.
1396/8/8 - 14:24

دانلود رساله دکترای استیون هاوکینگ - دانلود رایگان

رساله دکترای استیون هاوکینگ با عنوان «کائنات در حال بسط» در سال ۱۹۶۶ وقتی آقای هاوکینگ ۲۴ ساله بود نوشته و دفاع شده است. پیش از این دسترسی به این رساله‌ تنها با پرداخت پول میسر بود. دانشگاه کمبریج با انتشار “بیانیه‌ای” اعلام کرد که «پس از دریافت درخواست‌های بیشمار» آقای هاوکینگ اجازه انتشار عمومی رساله‌ی خود را صادر کرده است.
1396/7/25 - 13:53

دانلود مقاله "یادگیری ماشین با داده بزرگ: چالش‌ها و رویکردها" - دانلود رایگان

در مقاله "یادگیری ماشین با داده بزرگ: چالش‌ها و رویکردها" کامپایل، خلاصه‌سازی و سازماندهی چالش‌های یادگیری ماشین با داده‌های بزرگ مورد بررسی قرار می‌گیرد. در مقایسه با تحقیقات دیگر که در مورد چالش‌ها بحث می‌کنند، این اثر با ایجاد چالش‌ها و با توجه به داده‌های بزرگ یا ابعادی که مسئله را تحریک می‌کند، حجم، سرعت، تنوع و درستی را بیان می‌کند. علاوه بر این، روش‌های در حال ظهور و یادگیری ماشین در مورد چگونگی برخورد با چالش‌های مختلف با هدف نهایی کمک به رسیدن راه حل مناسب برای دیگر موارد استفاده، مورد بحث قرار می گیرد.
1396/7/25 - 11:07

دانلود مقاله "اینترنت اشیا در صنایع" - دانلود رایگان

اینترنت اشیا (IoT) فرصتی امیدوارکننده برای ایجاد سیستم‌های صنعتی و برنامه‌های قدرتمند صنعتی را با استفاده از فناوری‌های نوظهور فراهم نموده و در همه‌جا از شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) گرفته تا دستگاه‌های بی سیم، تلفن همراه و سنسور درحال ایجاد است. طیف گسترده‌ای از برنامه‌های کاربردی صنعتی IoT در سال‌های اخیر توسعه داده شده است. در تلاش برای درک توسعه IoT در صنایع، در این مقاله بررسی تحقیقات فعلی IoT، فناوری‌های کلیدی توانمند، برنامه‌های کاربردی IoT در صنایع و شناسایی روند تحقیق و چالش‌هاست.
1396/7/25 - 09:34

دانلود مقاله "داده‌کاوی با داده بزرگ" - دانلود رایگان

مقاله "داده‌کاوی با داده بزرگ"، یک قضیه HACE ارائه می‌دهد که ویژگی‌های انقلاب بزرگ داده‌ها را مشخص می‌کند و مدل پردازش داده‌های بزرگ را از دیدگاه داده‌کاوی ارائه می‌دهد. این مدل مبتنی بر داده‌ها، شامل جمع‌آوری اطلاعات از منابع اطلاعاتی، معدن و تجزیه و تحلیل، مدلسازی علاقه کاربران و ملاحظات امنیتی و حفظ حریم خصوصی است. همچنین مسائل چالش برانگیز در مدل داده شده را تحلیل می‌کند.
1396/7/24 - 14:41

دانلود مقاله "امنیت اطلاعات در داده بزرگ: حریم خصوصی و داده‌کاوی" - دانلود رایگان

در مقاله "امنیت اطلاعات در داده بزرگ: حریم خصوصی و داده‌کاوی" به طور خلاصه، مبانی موضوعی-پژوهشی مرتبط با روش‌های پیشرفته‌ای را مرور نموده و برخی اندیشه‌های اولیه را در مورد مسیرهای تحقیقات در آینده، ارائه می‌دهد. علاوه بر بررسی روش‌های نگهداری حفظ حریم خصوصی برای هر نوع کاربر، روش‌های نظری بازی را بررسی نموده که برای تجزیه و تحلیل تعاملات میان کاربران مختلف در یک سناریوی داده‌کاوی پیشنهاد شده است که هر کدام از آنها دارای اطلاعات حساس خود است.
1396/7/24 - 13:33

دانلود مقاله "بررسی اینترنت اشیا از منظر بازار صنعتی" - دانلود رایگان

مقاله "بررسی اینترنت اشیا از منظر بازار صنعتی" انواع مختلفی از راه‌حل‌های اینترنت اشیای محبوب و نوآورانه را از لحاظ دیدگاه‌های فناوری متنی، مورد بررسی قرار می‌دهد. مهمتر از همه، این راه‌حل‌های IoT را با استفاده از چارچوبی که در مورد نظریه‌های محاسباتی شناخته شده و ساخته‌ایم، ارزیابی می‌نماید. این بررسی به عنوان یک راهنما و یک چارچوب مفهومی برای توسعه و تحقیق در مورد محصول متمرکز در پارادایم IoT اجرا می‌گردد.
1396/7/24 - 11:44

دانلود مقاله "اینترنت اشیا: بررسی فناوری‌‌ها، پروتکل‌‌ها و کاربردها" - دانلود رایگان

مقاله "اینترنت اشیا: بررسی فناوری‌‌ها، پروتکل‌‌ها و کاربردها"، یک مرور کلی از اینترنت اشیا (IoT) را با تأکید بر فناوری، پروتکل و مسائل کاربردی ارائه می‌دهد. اینترنت اشیا (IoT) توسط آخرین پیشرفت‌های RFID، سنسورهای هوشمند، فناوری‌های ارتباطات و پروتکل‌های اینترنتی فعال می‌شود. فرض اساسی این است که سنسورهای هوشمند مستقیما بدون دخالت انسان به منظور ایجاد یک کلاس جدید از برنامه‌های کاربردی همکاری کنند.
1396/7/24 - 10:43

دانلود مقاله "اینترنت اشیا سبز برای جهان هوشمند" - دانلود رایگان

مقاله "اینترنت اشیا سبز برای جهان هوشمند" با دستیابی به یک جهان هوشمند پایدار، در مورد فناوری‌های مختلف و مسائل مربوط به اینترنت اشیا سبز که بیشتر برای آن است که مصرف انرژی IoT را کاهش دهد، مورد بحث قرار می‌گیرد. به طور خاص، یک مرور کلی برای IoT و IoT سبز برای اولین بار انجام می‌شود. علاوه بر این، آخرین تحولات و چشم‌انداز آینده درباره ابر حسگر که یک پارادایم جدید در IoT سبز است، به ترتیب بررسی و معرفی می‌شوند.
1396/7/24 - 09:38

دانلود مقاله "یادگیری عمیق داده‌های بزرگ: چالش‌ها و چشم‌اندازها" - دانلود رایگان

مقاله "یادگیری عمیق داده‌های بزرگ: چالش‌ها و چشم‌اندازها" مروری است مختصر از یادگیری عمیق و تلاش‌های پژوهشی فعلی و چالش‌های داده‌های بزرگ و همچنین روند آینده را برجسته می‌کند. یادگیری عمیق در حال حاضر دارای تحقیقاتی بسیار فعال در جامعه یادگیری ماشین و شناخت الگو است. با توجه به ابعاد وسیع داده‌های موجود امروز، داده‌های بزرگ فرصت‌های بسیاری را فراهم آورده و پتانسیل تحول در بخش‌های مختلف را ایجاد می‌کند؛