ربات‌های پروازی:

اینکه ما این ربات‌ها را بخواهیم در زیرگروه‌ها قرار دهیم، کار چندان آسانی نیست. از آنجا که ربات‌های پروازکننده، انواع مختلفی در حوزه فناوری دارند، بخشی از آنها، دارای سیستم پروازی هستند. در حال حاضر، انواع این ربات‌ها به شرح ذیل می‌باشد (انواع دیگر آن، به زودی اضافه خواهد شد):
o بالن هوا: این ربات‌ها، از بالن هوا برای شناور شدن در آسمان بهره می‌برند.
o بال‌های دوار: این ربات‌ها، مانند هلی‌کوپتر می‌باشند. (کوآدکوپترها)
o بال‌زن: این ربات‌ها، می‌توانند مثل پرنده با کمک بال‌هایشان پرواز کنند.
o ربات‌های هواپیما

ربات‏های بالن هوا: اِیر ری، رباتی است کنترل از راه دور با ساختار هیبریدی متشکل از هلیوم پر شده با پیشران بالی ضربتی است. پنگوئن هوایی، شی پرنده مستقل مانورپذیر و چابکی است که شامل بالن رشته‏ای هلیومی و ساختار انعطاف‏پذیر هرمی شکل چهار میله فیبر کربن، در انتهاست.
کوآدروتور، همچنین با نام هلی‏کوپتر کوآدروتور یا کوآدکوپتر نامیده می‏شود؛ یک مولتی‏کوپتری است که توسط چهار روتور، بلند می‏شود. برخلاف بسیاری از هلی‏کوپترها، کوآدروتورها عموما از تیغه‏های اوجی متقارن استفاده می‏نمایند.
ربات‌های بال‎‌زن: برخی از ربات‏ها قادر به پرواز هستند، اما هیچ‏کدام شبیه به پرندگان، پرواز نمی‏کنند. ازین‏رو آقای مارکوس فیشر و تیم مهندسی در شرکت فناوری آلمان، فِستو، پرنده هوشمند توسعه داده‏شده را عرضه نموده که ربات پرنده‏ای است قادر به برخاستن و پروازکردن توسط بال زدن ساده عمل می‏کند.

ربات‌های هواپیما: ربات‏های پروازی به طور مشخص برای امنیت، ارزانی و نمونه اولیه سریع آزمایشات گروهی هوایی طراحی شده‏اند. ربات‏ها قابل اجرا بر روی باتری LiPo و ماندگار تا 30 دقیقه است. این ربات‏ها، مجهز به خلبان اتوماتیک برای کنترل ارتفاع، سرعت هوایی و نرخ چرخش می‏باشند.


لینک های مرتبط: