ربات TechJect: ربات جاسوس هوشمند

0

ربات TechJect یک ربات جاسوس هوشمند بوده که می‌تواند همانند همتای واقعی خود یعنی سنجاقک پرواز کند و حتی بر روی آب شناور شود! ربات TechJect بسیار کوچک در ابتدا برای عکاسی، بازی‌های پیشرفته و کاربردهای امنیتی طراحی شده است اما ظاهرا اين بار قرار است با حمايت مالی یک میلیون دلاری ارتش آمريکا برای مقاصد جاسوسی استفاده گردد. جالب است بدانید این ربات سنجاقک به سیستم بیسیم WiFi و بیست سنسور قدرتمند مجهز شده که به کاربران این امکان را می‌دهد تا با گوشی هوشمند و یا کامپیوتر شخصی خود به کنترل این ربات بپردازند. لازم به ذکر است بدانید ربات TechJect دارای اپلیکیشن مخصوص برای کنترل می‌باشد که می‌توانید در کنار کنترل این ربات به آن برنامه‌هایی نیز اضافه کنید تا کاملا هوشمند و قدرتمندی ربات را اثبات نمایید. محققان این پروژه در مورد آنکه چرا سنجاقک را برای توسعه کار خود الگو گرفتند و این حشره را برای قالب‌سازی و شیوه گیری استفاده نمودند اینگونه توضیح دادند:

سنجاقک‌ها در حالت پرواز می‌توانند انواع حرکات تهاجمی را انجام دهند چرا که این حشره در زنجیره غذایی خود نیز در رده بالا قرار دارد و همین امر سبب شده است تا این حشره به عنوان یک هواپیمای بدون سرنشین جاسوسی، آماده‌سازی شود.

ربات TechJect بسیار کوچک دارای ویژگی‌هایی همچون: بال‌های جهشی، مکانیزم چهار بال، موتور Rushless و یک باتری پلیمر لیتیومی است.

ویژگی‌ها:

تولیدکننده:

  • ساخت: کشور آمریکا 
  • نام سازنده: موسسه فناوری جورجیا

کلمات کلیدی:  ربات, رباتیک, techject, اخبار رباتیک, اخبار, ربات نظامی, ربات جاسوس, cfp

  ارسال نظرات
:
(اجباری)
:
(اجباری)
:
(اجباری)