دانلود کتاب:

1396/8/23 - 10:51

دانلود کتاب "زلزله شناسی" - دانلود رایگان

کتاب "زلزله شناسی" بسیاری از افرادی را که می‌خواهند با مفاهیم امداد و نجات آشنا شوند و اینکه بتوانند برای شرایط بحرانی خود را آماده نمایند، تدوین شده است. بسیاری از مردم بر این باورند که نیازی به شناخت پدیده زلزله و اساس و پایه‌های علمی آن را ندارند. به این افراد باید گفت که برای مقابله با هر پدیده‌ای باید ابتدا آن را تا حدودی شناخت، چرا که با شناخت مکانیسم زلزله، خانواده‌ها بهتر می‌توانند برای مقابله با آن آماده شوند.
1396/8/23 - 09:28

دانلود کتاب "آیرودینامیک نظری و محاسباتی" - دانلود رایگان

کتاب "آیرودینامیک نظری و محاسباتی" با هدف یک کتاب درسی جامع، تئوری آیرودینامیک کلاسیک و کاربردهای اخیر که با آیرودینامیک محاسباتی امکان‌پذیر شده است را پوشش می‌دهد. آیرودینامیک، تحولات بسیاری را به سبب رشد محاسبات علمی دیده است، که موجب کاهش شدید زمان چرخه طراحی وسایل نقلیه هوافضا شده است. امروزه آیرودینامیک محاسباتی در مرحله مقدماتی یک طراحی جدید، تنزل هزینه، تست تونل باد در زمان مصرف تا مراحل نهایی طراحی، نمایان شده است.
1396/8/22 - 13:22

دانلود کتاب "مقدمه‌ای بر طراحی هواپیما" - دانلود رایگان

کتاب "مقدمه‌ای بر طراحی هواپیما" به معرفی مبانی طراحی هواپیماهای نظامی و غیرنظامی پرداخته شده و دید کلی عمدتا توصیفی از تمام جنبه‌های فرآیند طراحی، ارائه شده است. این مجموعه با شرح کاملا تصویری، شناختی درمورد نیازمندی‌های هر متخصص در یک تیم طراحی هواپیما را فراهم می‌کند. پس از بحث درمورد نیاز برای طرح‌های جدید، امتیازات اشکال هواپیماهای متفاوت از هواپیماهای فوق‌سبک و هلیکوپترها تا هواپیماهای بسیار بزرگ و V/STOL را ارزیابی می‌کند.
1396/8/22 - 11:40

دانلود کتاب "ثبات پرواز و کنترل اتوماتیک" - دانلود رایگان

کتاب "ثبات پرواز و کنترل اتوماتیک" شامل مباحث آسان ریاضی، پوشش کاملی از اصطلاحات و مباحث گسترده از نظریه کنترل کلاسیک تا مدرن و طرح‌های خلبان اتوماتیک می‌باشد. نمونه‌های گسترده، مشکلات و یادداشت‌‌های تاریخی این کتاب مختصر را به یک ضمیمه حیاتی برای کتابخانه یک مهندس تبدیل کرده است.
1396/8/22 - 10:19

دانلود کتاب "اصول دینامیک هلیکوپتر" - دانلود رایگان

کتاب "اصول دینامیک هلیکوپتر" درک اساسی و مروری کامل از دینامیک هلیکوپتر و آیرودینامیک فراهم می‌کند. این متن در سطح پایه نوشته شده و از اصول اولیه و ساده شروع می‌شود و به سمت سیستم‌های پیچیده پیش می‌رود. این کتاب دارای یازده فصل است که تکامل تاریخی، پرواز عمودی و معلق، مدل ساده‌شده تیغه چرخان در حالت بال زدن و پرواز رو به جلو را پوشش می‌دهد. دو فصل به تحلیل پایداری و واکنش هواکشسانی تیغه چرخان جدا شده در حالت‌های به‌هم پیوسته و ناپیوسته اختصاص داده شده است.
1396/8/22 - 08:42

دانلود کتاب "مدلسازی و مدیریت عملکرد فرودگاه" - دانلود رایگان

کتاب "مدلسازی و مدیریت عملکرد فرودگاه" دیدگاه یکپارچه‌ای از پژوهش‌های تدریجی در مورد سنجش و بهبود عملکرد سیستم‌های فرودگاه با توجه به عملیات‌های زمینی و هوایی فراهم می‌کند. جنبه‌های درنظر گرفته‌شده در رابطه با عملکرد‌ها شامل ظرفیت، تأخیرها، هزینه‌های اقتصادی، اختلالات، تشعشع و امنیت می‌باشد. این کتاب خط مشی‌های مربوط به مدیریت تراکم و قابلیت‌های مدل‌سازی و شناسایی نیازهای مدل‌سازی آینده و همچنین کاهش اختلالات، تشعشعات و خطر و ایمنی را بررسی می‌کند.
1396/8/21 - 13:55

دانلود کتاب "شبیه‌سازی، کنترل و دینامیک پرواز" - دانلود رایگان

کتاب "شبیه‌سازی، کنترل و دینامیک پرواز" به پیچیدگی‌های مربوط به مدل‌سازی پویا، شبیه‌سازی و کنترل هواپیما می‌پردازد، پویایی متداول هواپیمای صلب را پوشش می‌دهد، مفاهیم کلیدی مرتبط با کنترل پیکربندی هواپیمای الاستیک را مورد بررسی قرار می‌دهد و استفاده از تکنیک‌های مبتنی بر مدل خطی و غیرخطی و کاربردهای آن‌ها را جهت کنترل پرواز شرح می‌دهد. علاوه‌براین، این متن نحوه به‌کارگیری اصول مدل‌سازی و کنترل برای هواپیماهای انعطاف‌پذیر صلب و مدرن متداول را نشان می‌دهد.
1396/8/21 - 12:50

دانلود کتاب "اصول مهندسی هواپیما" - دانلود رایگان

کتاب "اصول مهندسی هواپیما" برای پاسخگویی به نیازهای کارکنان تعمیر و نگهداری هواپیما تهیه شده است و دانش پایه مورد نیاز ECAR 66 برای تمام مهندسین هواپیما در اروپا را تحت پوشش قرار می‌دهد. ECAR66 مقرراتی هستند که با قوانین اداره هوانوردی فدرال آمریکا (FAA) هماهنگ هستند. تهیه این کتاب برای همه دانشجویان هوافضا ایده‌آل می‌باشد. این کتاب همچنین به‌عنوان یک مرجع ارزشمند برای کسانی که دستورات کار را در مؤسسات ECAR 147 و FAR 147 به‌دست آورده‌اند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
1396/8/21 - 10:17

دانلود کتاب "سازه‌های هواپیما" - دانلود رایگان

کتاب "سازه‌های هواپیما" مرجعی شگفت‌انگیز در مورد تحلیل تنش هواپیما بوده و همچنان پس از انتشار در سال 1950، بهترین کتاب در این زمینه می‌باشد و بر نظریه اساسی ساختاری با توسعه موارد جدید و روش‌های ساخت و استفاده از اصول ابتدایی مکانیک برای تحلیل سازه‌های هواپیما بدون تغییر باقی مانده است. این کتاب تعادل نیروها، سازه‌های فضایی، نیروهای اینرسی و عوامل بار، تنش‌های خمشی و برشی و پرتوها با مقاطع نامتقارن را پوشش می‌دهد.
1396/8/21 - 08:44

دانلود کتاب "آیرودینامیک تجربی" - دانلود رایگان

کتاب "آیرودینامیک تجربی" یک مطالعه به‌روز از این حوزه کلیدی مهندسی هوافضا فراهم می‌کند. رشته آیرودینامیک تجربی، با توسعه تکنیک‌های 3D، روش‌های پردازش داده و صرف اندازه‌گیری همزمان مقادیر متعدد، تحت تکامل قابل توجهی قرار دارد. در این کتاب، مبانی اندازه‌گیری‌ها و تحولات پژوهشی اخیر، به‌همراه نمونه‌ها، تصاویر و مسائل متعدد، معرفی شده است.