دانلود کتاب:

1396/8/16 - 09:28

دانلود کتاب "بررسی سیاه‌چاله‌ها؛ مقدمه‌ای بر نسبیت عام" - دانلود رایگان

کتاب "بررسی سیاه‌چاله‌ها؛ مقدمه‌ای بر نسبیت عام" یک بررسی مختصر و مستقیم از نسبیت عام و سیاه‌چاله‌ها می‌باشد. این کتاب، ابزاری ارائه می‌دهد که به خوانندگان در انجام تحقیقاتشان درباره منحنی فضا-زمان در نزدیکی زمین و سیاه‌چاله‌ها انگیزه می‌بخشد. نویسندگان از حساب دیفرانسیل و انتگرال و جبر برای ساخت یک نسبیت عام قابل‌دسترس استفاده می‌کنند، و از نقل‌قول‌هایی از شخصیت‌های معروف مانند انیشتن برای ارائه بینشی بیشتر، بهره می‌برند.
1396/8/15 - 09:02

دانلود کتاب "اصول نجوم‌ شناسی" - دانلود رایگان

کتاب "اصول نجوم‌شناسی" یک معرفی جامع و متعادل از نجوم‌ کلاسیک و مدرن می‌باشد. این کتاب درحالیکه بر هردو مفاهیم نجومی و اصول اساسی فیزیکی،‌ تمرکز می‌کند، یک پایه دقیق برای مطالعات عمیق بیشتر در علوم نجومی نیز فراهم می‌کند. کتاب موجود در سطح وسیعی به‌روز شده است و به بخش‌هایی دررابطه با نجوم و کیهان‌شناسی خارج کهکشانی گسترش یافته است. بخش‌های بیشتری در زمینه منظومه شمسی و سیارات فراخورشیدی، همچنین فصل جدیدی در زمینه اخترزیست‌شناسی در این کتاب، پیدا خواهید کرد.
1396/8/14 - 13:06

دانلود کتاب "چرخه زمان؛ نمایش جدید جهان" - دانلود رایگان

کتاب "چرخه زمان؛ نمایش جدید جهان" هم برای نجوم‌شناسان آماتور و هم فیزیکدانان حرفه‌ای مناسب می‌باشد و با بینش‌های هیجان‌انگیز بی‌شماری برای هرکدام، قطعا اثری تحریک‌برانگیز و چالش‌برانگیز می‌باشد. این کتاب یکی دیگر از راهنماهای ضروری جهان از یکی از متفکران برجسته ما می‌باشد. همچنین درباره چگونگی سرنوشت‌ نهایی مورد‌انتظار از شتاب ما بحث می‌کند و شرح می‌دهد که دنیا می‌تواند واقعا به‌عنوان “بیگ بنگ” از نوع جدیدش دوباره تفسیر شود.
1396/8/14 - 11:33

دانلود کتاب "رویاهایی از جهان دیگر" - دانلود رایگان

کتاب "رویاهایی از جهان دیگر" ماموریت‌های فضایی بدون سرنشین را توصیف می‌کند که پنجره‌های جدیدی بر جهان دور باز کرده است. این کتاب، با پوشش چهار دهه از پیشرفت‌های چشم‌گیر در زمینه علوم ستاره‌شناسی و نجومی، داستان یازده ماموریت اکتشافی شناخته‌شده و اینکه چگونه آنها اساسا دیدگاه‌های علمی و فرهنگی ما را در جهان و جایگاه ما در آن را دگرگون ساخته‌اند، بازگو می‌کند.
1396/8/14 - 10:08

دانلود کتاب "هابل؛ پانزده سال اکتشاف" - دانلود رایگان

کتاب "هابل؛ پانزده سال اکتشاف" شما را قادر می‌سازد تا عمیقا به شگفتی‌های جهان به سبکی کاملا رنگی با وضوح و دقت بی‌سابقه‌ای بنگرید. این کتاب تصویری، توسط دو سازمان فضایی پیشرو، NASA و ESA کاملا مورد تایید می‌باشد. تصاویر کلوزآپ داخل کتاب در متون رقیب، بی‌همتا هستند، چراکه تصاویر مستقیما از داده‌ها و اطلاعات توسط دانشمندان برای رسیدن به بالاترین کیفیت آماده شده‌اند.
1396/8/14 - 08:50

دانلود کتاب "خوشید ما؛ بیوگرافی یک ستاره" - دانلود رایگان

کتاب "خوشید ما؛ بیوگرافی یک ستاره" کتاب “ یک راهنمای جامع و قابل فهم درباره تمام اطلاعاتی بدست‌آمده از نزدیک‌ترین ستاره ما می‌باشد. این کتاب با تصاویر خیره‌کننده از رصدخانه پویای خورشیدی که به‌تازگی راه‌اندازی شده است، به‌تصویر کشیده شده است. علم مربوط به خورشید را آشکار می‌سازد، اثر آن را بر تاریخچه بشر ردیابی می‌کند و اهمیت رشد آن بر آینده زندگی ما را بررسی می‌کند.
1396/8/13 - 12:59

دانلود کتاب "فرهنگ لغت عصر فضا" - دانلود رایگان

کتاب "فرهنگ لغت عصر فضا" یک پایه گسترده برای زبان عصر فضا می‌باشد که مبتنی بر اصول تاریخی به‌کارگرفته‌شده توسط فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد وسومین فرهنگ لغت بین‌المللی جدید Webster است. در این کتاب، تاریخچه کلمات برای اصطلاحات عمده، در یک سبک مکالمه‌ای به‌دقت شرح داده شده است و اصطلاحات فنی برای فراگیران علاقمند و خوانندگان غیر متخصص ارائه شده است. این کتاب، یک منبع ضروری برای علاقمندان به تاریخچه فضا می‌باشد.
1396/8/13 - 10:27

دانلود کتاب "ورود سیارک" - دانلود رایگان

کتاب "ورود سیارک" براساس پروژه موجود در ASTRA جهت ارائه پاسخ‌های علمی به سوالاتی درباره عملکرد ما در شرایطی که می‌دانستیم در انتظار برخورد سیاره‌ای در ده سال آینده و یا کمتر به سیاره‌مان هستیم؛ طراحی شده است. بسیاری از وقایع وجود دارند که بشر نمی‌تواند درباره آنها کاری انجام دهد. به‌عنوان مثال، اشیای نهان که با سرعتی درحال سفر به‌سمت ما هستند که زمانی برای آماده‌شدن برای مقابله با آنها نداریم یا یک شی بسیار بزرگ که ممکن است توقف‌ناپذیر باشد.
1396/8/13 - 09:19

دانلود کتاب "فاجعه‌های کیهانی" - دانلود رایگان

کتاب "فاجعه‌های کیهانی" از ابرنواختر و انفجارهای اشعه گاما تا جهان رو به شتاب، یک اکتشاف از موضوعات عقلانی که منجر به بعضی از هیجان‌انگیزترین ایده‌ها در فیزیک نجومی مدرن و کیهان‌شناسی می‌شود، به شمار می‌آید. ویرایش دوم کاملا به‌روز شده این کتاب‌، موضوعات جدیدی در زمینه ستار‌ه‌های دوتایی،‌ سیاه‌ چاله‌ها، انفجارهای اشعه گاما،‌ کرم‌چاله‌ها، گرانش کوانتومی و نظریه ریسمان را پوشش می‌دهد.
1396/8/11 - 11:19

دانلود کتاب "زندگینامه استیو جابز" - دانلود رایگان

کتاب "زندگینامه استیو جابز" چند سال پیش به نوشته والتر آیزاکسن و پس از فوت استیو جابز منتشر گردید و پرفروش‌ترین کتاب سال ۲۰۱۱ شد. حال این کتاب توسط ناصر دادگستر به زبان فارسی ترجمه شده است. در ویرایش جدید برخی ایرادهای موجود در نسخه اول رفع شده، برخی جمله‌بندی‌ها تغییر یافته، توضیحات و زیرنویس‌های بیشتری به کتاب اضافه شده و فونت کتاب نیز تغییر یافته تا خواندن آن برای شما راحت‌تر شود.