دانلود کتاب:

1396/8/8 - 10:56

دانلود کتاب "جاذبه؛ کجا ایستاده‌ایم؟" - دانلود رایگان

کتاب "جاذبه؛ کجا ایستاده‌ایم؟" یک نمای کلی از درک کنونی گرانش، با تمرکز بر تلاش‌های فعلی برای تست نظریه آن، به‌ویژه نسبیت عام ارائه می‌دهد و ترکیب گرانش در حوزه کوانتوم را نیز نشان می‌دهد. اکثر مطالب به جنبه‌های گوناگون “گرانش آزمایشی” می‌پردازند، اما این کتاب فراتر از این مسئله می‌رود و طیف گسترده‌ای از موضوعات از اصول نظریه‌های گرانشی تا اخترفیزیک و کیهان‌شناسی را تحت پوشش قرار می‌دهد.
1396/8/8 - 09:48

دانلود کتاب "قمرهای منظومه شمسی" - دانلود رایگان

کتاب "قمرهای منظومه شمسی" دنیای پیچیده قمرهای نجومی را به تصویر می‌کشد. مأموریت‌های جدید همچنان به دنبال پیداکردن تعداد بیشتری از این قمرها هستند. بنابراین، ایجاد یک راهنمای به‌روز ضروری‌تر از همیشه می‌باشد. در این کتاب، قمر زمین با نقشه‌های بسیار دقیق پوشش داده شده است. پس از آن ما به سمت بالا، به طرف قمر مریخ حرکت می‌کنیم، سپس به سوی بسیاری از قمرهای ستارک‌های قابل توجه رفته و در نهایت لیستی از آن‌هایی که کمتر قابل توجه هستند را بررسی می‌کنیم.
1396/8/8 - 08:39

دانلود کتاب "فراتر از کهکشان" - دانلود رایگان

کتاب "فراتر از کهکشان" سفری به کهکشان و فراتر از آن را دنبال کرده و به شناخت کیهان در قرن 21 می‌پردازد. نویسنده این کتاب ما را به مرزهای بسیاری از اخترفیزیک مدرن و کیهان‌شناسی، از تولد جهان ما تا سرنوشت نهایی آن و هر آنچه که در این میان اتفاق می‌افتد، می‌برد. حتی با چشم غیرمسلح، می‌توان بخشی از این خلقت بی‌نظیر همچون ماه، ستاره‌ها، سیارات، کهکشان‌ راه شیری و حتی بعضی خوشه‌های ستاره‌ای و سحاب را مشاهده کرد. برای هزاران سال، انسان در تلاش برای درک بهتر آنچه در خارج از جهان ما وجود دارد، بوده است.
1396/8/6 - 13:22

دانلود کتاب "مریخ از طریق ماه" - دانلود رایگان

کتاب "مریخ از طریق ماه" آنچه که لازم است را دستیابی به گذرگاهی می‌داند که ما را به مریخ برساند و آن راه چیزی نیست جز ماه و دلیل آن را این کتاب توضیح می‌دهد. لذا شرکای بین‌المللی ناسا در ایستگاه فضایی بین‌المللی، همچون هند و چین، درصدد بازگشت به سطح ماه می‌باشند. هدف قریب‌الوقوع ممکن است مریخ باشد اما غیرممکن بودن از نظر سیاسی، مالی، تکنولوژیکی و پزشکی این اهداف عینی، گام منطقی بعدی را بازگشت به ماه رقم می‌زند.
1396/8/6 - 09:56

دانلود کتاب "از خورشید تا ستارگان" - دانلود رایگان

کتاب "از خورشید تا ستارگان" از خورشید و سیستم خورشیدی شروع می‌شود و به ستارگان ختم می‌شود و به بررسی عملکرد آن‌ها و تاثیر آن‌ها بر روی زندگی ما انسان‌ها می‌پردازد. هدف این کتاب ارائه یک توضیح جامع درمورد کهکشان و عناصر آن بوده‌است. همچنین به بررسی طیف، پدیده‌های جوی، گرانش و قوانین حرکت، تلسکوپ و نحوه ی کار آن، گاز و غبار، تولد و مرگ ستاره‌ها و سیارات در مدار ستاره‌های دیگر نیز می‌پردازد.
1396/8/6 - 08:33

دانلود کتاب "زمین‌شناسی سیاره‌ای" - دانلود رایگان

کتاب "زمین‌شناسی سیاره‌ای" فراگیران، خوانندگان و علاقمندان آماتور را با پوشش جامعی از منظومه شمسی مشاهده‌‌شده از طریق چشمان دانشمندان زمین، مجهز می‌سازد. ویرایش جدید این کتاب با استفاده گسترده از تصاویر، نتایج آزمایشات آزمایشگاهی و مدل‌سازی نظری، شواهد تازه‌ای ارائه می‌دهد که رابطه تنگاتنگی با زمین‌شناسی متعارف دارند.
1396/8/3 - 12:50

دانلود کتاب "رصد سحابی‌ها" - دانلود رایگان

کتاب "رصد سحابی‌ها" هر کسی را قادر می‌سازد تا با تجهیزات مناسب به بررسی سحابی‌ها و مشاهده و عکسبرداری دقیق از آن‌ها بپردازد. سحابی، ابرهای اثیری از گاز و گرد و غبار در میان زیباترین اشیاء هستند تا در آسمان شب مشاهده شوند. این مناطق ستاره‌‌ساز، یک هدف رایج برای ناظران و عکاسان می‌باشند. نویسنده، بسیاری از درخشان‌ترین و بهترین سحابی‌ها را توصیف می‌کند و چالش‌هایی برای رصدگران باتجربه‌تر ارائه می‌دهد.
1396/8/3 - 10:24

دانلود کتاب "هنر عکاسی نجومی" - دانلود رایگان

کتاب "هنر عکاسی نجومی" انواع تصویربرداری نجومی، از تصاویر ماه و سیارات تا صور فلکی، خوشه‌های ستاره‌ای و سحابی‌های موجود در کهکشان راه شیری و پرتو کم‌نور کهکشان‌های دور در این کتاب پوشش داده شده‌اند. نویسنده از این طریق به‌صورت گام‌به‌گام به مجموعه‌‌ای از نمونه‌های کاربردی و پروژه‌های کوتاه راهنما، تشریح تجهیزات مورد نیاز، آغاز کار با فقط یک دوربین DSLR و تریپاد، افزایش پیچیدگی همراه با پیش‌روی در کتاب، دنبال‌کردن روش بهترین ثبت تصاویر و سپس چگونگی آن، دست می‌یابد.
1396/8/3 - 09:10

دانلود کتاب "خورشیدگرفتگی؛ تاریخچه، علم، شگفتی" - دانلود رایگان

کتاب "خورشیدگرفتگی؛ تاریخچه، علم، شگفتی"، اطلاعات کافی برای آمادگی روبرو‌ شدن با این تجربه شگفت‌انگیز را به شما می‌دهد. این کتاب با ادامه نسخه معمولی پیشینش، اکنون با نقشه‌ها و جزئیات پدیده سال 2017، شما را به یک سفر تصویری رنگارنگ و جالب از تاریخچه و علم خورشیدگرفتگی می‌برد. کشف کنید چگونه این پدیده‌های نادر و دراماتیک آسمانی طی سال‌ها روی فرهنگ، از استون هنج و مصر باستانی تا شکسپیر و مارک تواین تاثیر گذاشته‌اند.
1396/8/2 - 14:13

دانلود کتاب "بررسی تخصصی تجهیزات پرکاربرد تابلو برق" - دانلود رایگان

کتاب "بررسی تخصصی تجهیزات پرکاربرد تابلو برق" برای تمامی مهندسین برق که در زمینه طراحی مدارات تابلو برق و همچنین مدیریت نقشه‌های برقی فعالیت دارند نوشته‌شده است. یکی از خصوصیات تابلوهای برق این است که معمولا دارای تنوع بسیار بالایی از انواع تجهیزات هستند و طراحی تابلو برق هم مستلزم این است که هر مهندس برقی در حوزه کاری خودش تا‌ حدودی با انواع تجهیزات آشنا باشد.