دانلود کتاب:

1396/8/11 - 09:23

دانلود کتاب "کهکشان؛ نقشه‌برداری کیهانی" - دانلود رایگان

هرشب ما می‌توانیم آسمان شب را رصد کنیم و هزاران ستاره که تا انتهای افق دید ما امتداد دارند را نظاره‌گر باشیم. اما ستاره‌هایی که ما می‌بینیم تنها آنهایی هستند که کهکشان راه شیری خودمان تشکیل می‌دهد. درحالیکه یکی از صدها میلیارد در کل جهان می‌باشند و به‌طور ناباورانه‌ای به نواحی عظیمی از فضای خالی تقسیم شده‌اند. در کتاب "کهکشان؛ نقشه‌برداری کیهانی"، داستانی غنی از تکامل کهکشان‌ها و توانایی ما برای رصد آنها و تاریخ شگفت‌انگیزی از نحوه شکل‌گیری و قرارگیری ما به عنوان بشر کوچک در این جهان گسترده، ارائه کرده است.
1396/8/10 - 13:06

دانلود کتاب "تلسکوپ‌های کلاسیک" - دانلود رایگان

کتاب "تلسکوپ‌های کلاسیک" به دلایل مختلفی مورد علاقه منجمان آماتور می‌باشد. کلکسیونرهای اختصاصی برای این تلسکوپ‌ها وجود دارند اما همچنین بسیاری از آماتورهایی که عاشق نوستالژی الهام‌بخششان هستند نیز وجود دارند. این تلسکوپ‌ها، احساس متفاوتی نسبت به تلسکوپ‌های معاصر ایجاد می‌کنند و شاید توانایی منحصربه‌فرد راه‌اندازی مجدد آن بعد از سال‌ها برای مالکش این حس را ایجاد کند.
1396/8/10 - 11:21

دانلود کتاب "اخترشناسی فراکهکشانی و کیهان‌شناسی" - دانلود رایگان

کتاب "اخترشناسی فراکهکشانی و کیهان‌شناسی" موضوعاتی همچون نجوم کهکشان‌ها، ساختارشان، هسته‌های فعال کهکشان‌ها، تکامل و توزیع مقیاس بزرگ در جهان را معرفی می‌کند. پس از معرفی گسترده و کامل به مشاهده مدرن و کیهان‌شناسی نظری، تمرکز به تشکیل ساختارها و اجرام آسمانی در اوایل کیهان، تغییر می‌کند.
1396/8/10 - 10:07

دانلود کتاب "رصد ماه" - دانلود رایگان

کتاب "رصد ماه" توسط یک رصدکننده باتجربه و مشهور ماه نوشته شده است که یک آغازگر عملی برای رصد مشتاقانه ماه می‌باشد. چه شما یک تازه‌کار باشید چه درحال‌حاضر تجربه عملی در نجوم داشته باشید، در این کتاب اطلاعات بسیاری برای بالا بردن سطح دانش خود در این زمینه، دست خواهید یافت. در این نسخه کاملا به‌روزرسانی‌شده، نویسنده توصیه‌های عملی گسترده و دانش سابقه پیچیده از ماه و مشاهدات و رصد ماه را فراهم کرده است.
1396/8/10 - 09:10

دانلود کتاب "ساخت تلسکوپ شخصی" - دانلود رایگان

کتاب "ساخت تلسکوپ شخصی" با دستورالعمل‌های کامل، دقیق و نمودارهای متعدد به شما ساخت تلسکوپ را آموزش می‌دهد. بدون اینکه درگیر مسائل پیچیده شوید و بدون داشتن هیچ دانش قبلی از اپتیک و یا نجوم، با دستورالعمل‌های گام‌به‌گام شما را همراهی می‌کند. محتویات این کتاب، مواردی چون مواد و تجهیزات، قطعات لوله و لنزهای هم‌تراز و مسائل مربوط به تنظیم حلقه‌ها و اصول نوری را پوشش می‌دهد.
1396/8/9 - 13:30

دانلود کتاب "شکل‌گیری مسیر کهکشان" - دانلود رایگان

کتاب "شکل‌گیری مسیر کهکشان" به بحث در مورد آغاز روند مشاهدات و محاسبات کیهانی پرداخته است و نظریه‌های مختلف شکل‌گیری کهکشان را مورد بررسی قرار داده و نشان ‌می‌دهد هر تئوری در توضیح آنچه ما در واقعیت مشاهده می‌کنیم، کجا موفق است و یا کجا رد می‌شود. علاوه‌براین، کتاب پیش رو به آنچه ممکن است ما در مورد عصر شکل‌گیری کهکشان‌ها از نسل‌های جدید و آتی تلسکوپ‌ها و تکنولوژی، انتظار داشته باشیم؛ پرداخته است.
1396/8/9 - 11:42

دانلود کتاب "فیزیک هسته‌ای ستارگان" - دانلود رایگان

کتاب "فیزیک هسته‌ای ستارگان" ساختار هسته‌ای و واکنش‌ها، میزان واکنش گرما-هسته، روش‌های هسته‌ای آزمایشی و ترکیب هسته‌ای در جزئیات را ارائه می‌دهد. این عناوین به شیوه‌ای منسجم مورد بحث قرار گرفته که به‌طور شهودی خواننده را به درک متقابل قادر می‌سازد. این کتاب هم برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد، با مثال‌های کار کرده و فعالیت‌های پایان فصل، و هم به‌عنوان یک کتاب مرجع برای محققانی که در زمینه اختر‌فیزیک هسته‌ای مشغول به‌کار هستند مناسب می‌باشد.
1396/8/9 - 10:30

دانلود کتاب "کشف جهان" - دانلود رایگان

کتاب "کشف جهان" پرفروش‌ترین کتاب درسی مختصر برای توصیفی از دروس یک ترم نجوم (به ویژه برای کسانی که هیچ پیش‌زمینه‌ای از ریاضیات ندارند) می‌باشد. مطالب کتاب همراه با موضوع اصلی جالب و پویا پیش می‌رود. چاپ هشتم این کتاب مفاهیم را به‌طور واضح و دقیق بیان می‌کند و تمام ابزار آموزشی را برای ایجاد فرآیند یادگیری به‌یاد‌ماندنی ارائه می‌دهد.
1396/8/9 - 09:09

دانلود کتاب "کاوش علمی ونوس" - دانلود رایگان

در کتاب "کاوش علمی ونوس" یک محقق برجسته، این سوال را با توصیف آنچه ازطریق تحقیقات خود از این سیاره می‌دانیم، مورد بررسی قرار داده است. سیاره ونوس یک مطالعه موردی جذاب برای ستاره‌شناسان سیاره‌ و دانشمندان جو می‌باشد. به‌ویژه با توجه به چالش‌های رایج گرم‌شدن کره زمین، که به‌طور بالقوه‌، حیات زمین را تهدید می‌کند. این کتاب از لحاظ علمی، دقیق و در عین حال در سبکی غیرفنی نوشته شده است و معرفی گسترده‌ای برای دانش‌آموزان و ستاره‌شناسان و علاقمندان به نجوم می‌باشد.
1396/8/8 - 13:06

دانلود کتاب "چشم‌اندازهای سیاره‌ای" - دانلود رایگان

کتاب "چشم‌اندازهای سیاره‌ای" برخی از بزرگترین مناظر و چشم‌اندازهای مریخ، ونوس، زهره و سیارات دیگر را در شکوه کامل خود، با کسب اطلاعات برحسب ثبت لندفرم خارجی منظومه شمسی جمع‌آوری کرده است. در اینجا، عینا چشم‌انداز جهان دیگر از صحنه‌های عجیب جدید وجود دارد که تمام آنها توسط آخرین تکنولوژی‌های فرود و وسایل نقلیه سیار و یا فضاپیماهایی که در ارتفاع پایین پرواز می‌کنند گرفته شده است.