اخبار رباتیک:

1397/3/30 - 07:30

ربات He Qing: ربات آشپز هوشمند

ربات He Qing یک ربات آشپز هوشمند بوده که هر بشقاب غذا را در 3 الی 4 دقیقه آماده می‌کند و ظرف‌های آن را نیز می‌شوید. در ششمین نمایشگاه سالانه بین‌المللی فناوری در چین، از یک ربات آشپز رونمایی شد. مدیر ارشد یک کترینگ غذا این ربات را ساخته است. جالب آنکه مجهز به یک سیستم پاکسازی اتوماتیک است. بنابراین کاربر نیازی نیست نگران پخت شام و شستن ظرف‌های آن باشد!
1397/3/29 - 07:26

ربات Maverick: ربات نقاش هوشمند

ربات Maverick یک ربات نقاش هوشمند بوده که با استفاده از حسگرهای مختلف می‌تواند دیوارهای خانه را به طور یکدست رنگ کند. برای ساخت این ربات از حسگرهای متعدد استفاده شده که آن را به یک ربات خودکار تبدیل کرده است. با استفاده از فناوری نقشه‌بندی و یک میله متحرک که بالا و پایین می‌رود، رنگ را روی دیوارها اسپری می‌کند. این ربات دارای یک پلتفرم، بازو و سیستم اسپری است که لایه‌ای یک دست روی دیوار به وجود می‌آورند.
1397/3/28 - 07:15

ربات Octinion: ربات برداشت توت فرنگی هوشمند

ربات Octinion یک ربات برداشت توت فرنگی هوشمند بوده که می‌تواند در چيدن میوه توت فرنگی کمک کند. عملکرد اين ربات به گونه‌ای است که می‌تواند از ميان توت فرنگی‌های آويزان به يک بوته، توت فرنگی رسيده و قرمز را مکان‌یابی کرده و آن را بچيند. ربات این کار را با کمک يک جفت دوربين سه بعدی انجام می‌دهد. همچنين به کمک نرم‌افزاری رنگ آن را می‌سنجد و اگر محصول 80% قرمز شده باشد، آن را برای چيدن انتخاب می‌کند.
1397/3/27 - 07:20

ربات Xiaodan: ربات دستیار هوشمند

ربات Xiaodan با استفاده از دستیار صوتی که در داخل آن است، می‌توان با استفاده از دستوراتی آسان، آن را وادار به انجام دادن کاری کرد. ربات جدید شیائومی دارای صفحه نمایش لمسی بزرگ ۷ اینچی، دوربین، میکروفون، بلندگو و سنسور PIR می‌باشد که سنسور PIR (حسگر مادون قرمز منفعل) برای تشخیص حرکت استفاده می‌شود. این ربات می‌تواند ۳۶۰ درجه با دقت ۰٫۱ درجه بچرخد.
1397/3/23 - 07:52

ربات WT-500: ربات زنجیردار هوشمند

ربات WT-500 یک ربات زنجیردار هوشمند بوده که قادر به جابجایی و کشیدن بار در زمین‌های ناهموار می‌باشد. همچنین دارای سیستم تشخیص موانع، تشخیص لبه و موقعیت‌یابی بوده که باعث می‌شود مانورپذیری ربات در شرایط بالایی قرار گیرد. از این ربات می‌توان در موارد نظامی، مناطق صعب‌العبور و در موقعیت‌های بد آب و هوایی استفاده نمود.
1397/3/22 - 07:31

ربات Mega Hurtz: ربات حمل بار هوشمند

ربات Mega Hurtz یک ربات حمل بار هوشمند بوده که یکی دیگر از پلتفرم‌های رباتیک است که قادر به بلند کردن اجسام سنگین و حتی اتومبیل‌هاست. ربات Mega Hurtz یک وسیله الکتریکی بدون سرنشین چهار چرخ با پوسته فولادی است. این سیستم با یک سیستم FPV برای تلوزیون‌های همه‌جانبه عرضه می‌شود.
1397/3/21 - 08:53

ربات Mario: ربات خدماتی هوشمند

ربات Mario برای دستیاری و کمک به بیماران مبتلا به زوال عقل و سالخوردگان آزمایش شده است. این ربات در مواردی می‌تواند حتی برای لحظاتی بخش‌هایی از حافظه‌ بیمارانی که از مدت‌ها پیش ابتلایشان به نوع پیشرفته زوال عقل تشخیص داده شده را بیدار کند. اثرات زوال عقل را می‌توان با انجام کوچکترین تغییرات در «درک از خود» و «تحریک مغزی» کاهش داد. در واقع نقش ربات Mario نیز همین است. البته محققان می‌گویند که این مهم به آسانی به دست نیامده است.
1397/3/13 - 07:52

ربات XLR-One: ربات شخصی هوشمند

ربات XLR-One یک ربات شخصی هوشمند بوده که با برنامه کنترلی سفارشی سازی شده عرضه شده است، این ربات به شما این امکان را می‌دهد که با استفاده از دستگاه‌های Android و iOS گوشی هوشمند خود، کنترل کنید. برخلاف دیگر کیت‌های ربات موجود در بازار، XLR-One دارای یک طراحی حرفه‌ای است که قادر به سیستم تشخیص موانع و تشخیص صورت نیز است.
1397/3/12 - 07:34

ربات MIA: ربات سرگرم کننده حیوانات خانگی

ربات MIA یک ربات سرگرم کننده حیوانات خانگی بوده که قادر به ایجاد تحرک و سرگرمی برای حیوان خانگی شما اعم از سگ و گربه می‌باشد. در خانه خود به صورت خودکار حرکت نموده و از موانع و پله‌ها اجتناب می‌کند. این محصول با دوام، قادر به تشخیص پله، رنگ چشم قابل تنظیم، تهیه غذای خشک و پشتیبانی از برنامه‌های مرتبط با ربات است.
1397/3/9 - 07:15

ربات Cutii: ربات چهار چرخ هوشمند

ربات Cutii یک ربات چهار چرخ هوشمند بوده که می‌تواند به نشانه‌های کلامی پاسخ داده تا کاربران فهرست خدمات و فعالیت‌های خود را ارائه دهند. این ربات می‌تواند به کارهای روزمره مانند پخت و پز و غذا کمک کند، اما فعالیت‌های غنی‌سازی و بهزیستی مانند همکاری با اعضای خانواده، تنظیم وقت ملاقات دکتر و ثبت نام برای کلاس‌های تناسب اندام را برنامه‌ریزی و هماهنگ نماید.