اخبار رباتیک:

1397/2/3 - 07:14

ربات KicoBox: ربات آموزشی هوشمند

ربات KicoBox یک کیت رباتیک آموزشی با درس‌هایی است که کاربران را برای کنترل موتور، نور، بلندگو و سایر ویژگی‌ها آموزش می‌دهد. این پشتیبانی شامل یک رابط برنامه‌نویسی بصری است. برای یادگیری برنامه‌نویسی در 10 دقیقه به طور منظم هر درس برنامه‌نویسی، این محصول را به والدین و معلمان اختصاص می‌دهد که سادگی آن در یادگیری و تدریس را به ارمغان می‌آورد.
1397/2/2 - 08:48

ربات SoFi: ماهی رباتیک هوشمند

ربات SoFi یک ماهی رباتیک هوشمند بوده که هم از لحاظ ظاهری و هم حرکات شباهت بسیاری به ماهی‌های واقعی دارد. به لطف دوربین تعبیه شده در دماغه این ماهی مکانیکی و توانایی‌های شنای بالای آن امکان تصویربرداری زیرآبی از حیات طبیعی بدون ترساندن ماهی‌ها و همچنین جاسوسی از تاسیسات مختلف به شکلی بهتر از گذشته فراهم خواهد شد.
1397/1/29 - 07:02

ربات Ava 500: ربات همیار هوشمند

ربات Ava 500 یک ربات همیار هوشمند بوده که حضور همیشگی شما را در صورت عدم حضور در کنفرانس‌ها، سخنرانی‌ها یا جلسات از راه دور و یا برای دیدار با کارگران در یک کارخانه تولیدی، انبار و همچنین مراکز آموزشی فراهم می‌کند. با استفاده از این ربات، قادر به صرفه‌جویی هزاران دلار و صدها ساعت در سال است که ممکن است در پرواز، هتل‌ها و هزینه‌های مربوط به سفر صرف شود.
1397/1/28 - 07:37

ربات Cimon: ربات دستیار هوشمند

ربات Cimon اولین ربات دارای هوش مصنوعی است که عازم ایستگاه فضایی (ISS) می‌شود تا نه تنها در برخی امور دست یاری به فضانوردان برساند، بلکه به عنوان یک دوست نیز در کنار آن‌ها حضور داشته باشد. قرار است سایمون در ماه ژوئن 2018 همراه با فضانورد آلمانی «الکساندر گِرست» و در قالب ماموریت هورایزنز (Horizons) آژانس فضایی اروپا عازم ISS شود و تا ماه اکتبر به انجام وظیفه مشغول باشد.
1397/1/27 - 06:58

ربات Giddel: تمیزکننده سرویس بهداشتی هوشمند

ربات Giddel دارای بازوی رباتیک پیشرفته‌ای است که توسط سنسورهای پیشرفته و مکانیسم‌های پیچیده و سنگین ساخته شده است که قابلیت ریکاوری بی‌نظیری را برای مصرف‌کننده ایجاد می‌کند تا حتی در مناطقی که سخت‌ترین نقاط در دسترس هستند، تمیز نماید. دارا بودن بدنه بسیار انعطاف‌پذیر، این ربات را قادر می‌سازد تا به راحتی سطوح مختلف را بدون هیچگونه سختی، تمیز کند.
1397/1/26 - 07:08

ربات Suvie: ربات آشپز هوشمند

ربات Suvie به نوعی هم یک آشپز چندمنظوره و هم یک یخچال هوشمند است که از طریق وایفای عمل نموده که به آسانی انواع پروتئین‌ها، سبزیجات تازه، نشاسته و انواع سس‌ها را آماده می‌کند. این ربات نوعی تحول عظیم در صنعت آشپزی است که فرایند آماده‌سازی و پخت را برای سرو غذای ۲ تا ۴ بزرگسال انجام می‌دهد.
1397/1/25 - 10:15

ربات Emma: ربات فیزیوتراپیست هوشمند

ربات Emma یک ربات فیزیوتراپیست هوشمند بوده که دارای یک بازو، دوربین سه بعدی برجسته نمایی و نیز سنسور فشار سه بعدی است. این سنسور قادر به ارزیابی واکنش بیمار به تغییرات موجود در گرفتگی عضله یا تاندون است. داده‌های به دست آمده روی یک مانیتور به نمایش در می‌آیند تا پزشک، روند پیشرفت درمان قسمت‌های آسیب‌دیده را بررسی و در صورت نیاز تغییراتی در نوع ماساژ و میزان فشار آن وارد کند.
1397/1/23 - 07:08

ربات David: ربات انسان‌نمای هوشمند

ربات David یک ربات انسان‌نمای هوشمند بوده که کارهای مختلفی را که انسان انجام می‌دهد از قبیل: دریل، جابجایی اشیا و ... قادر است انجام دهد. همچنین ربات دیوید یک پلتفرم علمی است که بطور آزمایشی روش‌های کنترل ربات‌های متغیر را مورد بررسی قرار می‌دهد. تمرکز طراحی کنترل‌کننده شامل مهار ارتعاش فعال، کنترل سختی، کنترل بهینه و حرکتی است. تجزیه و تحلیل و کنترل بازوها و دست‌های رباتیک نیز تحت بررسی قرار می‌گیرند.
1397/1/22 - 07:10

ربات Mabu: ربات مراقبتی هوشمند

ربات Mabu یک ربات مراقبتی هوشمند بوده که برای سالمندان و از کارافتادگان بسیار مفید است، چرا که زمان مصرف داروهای آنها را اعلان نموده و نسبت به مصرف آن دارو هشدارهای لازم را می‌دهد. این ربات برای کمک به بیماران، با چالش‌های متعدد در راستای مدیریت بیماری‌های مزمن طراحی شده است و برای اولین بار در سال 2015 برای کمک به یک گروه خاص از بیماران بخش درمان یکی از بیمارستان‌ها طراحی و مدیریت شد.
1397/1/21 - 07:02

ربات Biki: ربات زیرآبی هوشمند

ربات Biki یک ربات زیرآبی هوشمند بوده که در زیر آب به زیبایی حرکت می‌کند و شبیه به یک ماهی کوچک است. اگر محیط زیر آب تاریک باشد، می‌توانید محیط را با چراغ‌های 114 لومن روشن کنید. این ربات را می‌توان به عنوان یک اسباب‌بازی سرگرم‌کننده خریداری نمود و فرقی ندارد که برای بچه‌ها یا بزرگترها خریداری شود. در هر صورت با این ربات زمان‌های سرگرم‌کننده‌ای خواهید داشت و از طریق یک تلفن همراه می‌توانید کنترل نمایید.