اخبار رباتیک:

1396/10/30 - 07:46

ربات Aeolus: ربات خدماتی هوشمند

ربات Aeolus با توانایی مراجعه به یخچال، باز کردن در آن و برداشتن نوشیدنی مورد نظر، همراه خوبی برای شماست. البته این ربات تنها برای آوردن نوشیدنی طراحی نشده و می‌تواند در کارهای خانه نیز به شما کمک کند. به گفته سازندگان، ربات Aeolus قادر به “تشخیص هزاران آیتم مختلف” بوده و با چرخیدن در خانه، وسایل را در جایی که به آن تعلق دارند، قرار می‌دهد.
1396/10/28 - 07:31

ربات NeoMano: دستکش رباتیک هوشمند

ربات NeoMano به یک پد پلاستیکی متصل است که می‌توان با آرنج یا بازو کنترل شود تا حرکات آزادانه‌ای را انجام دهد. مکانیزم آن بسیار ساده است. دو سیم در طول انگشت به سمت پایین کشیده شده‌اند که باعث می‌شود آن‌ها را در دست بگیرید و بتوانید اجسامی را با وزن حداکثری یک کیلوگرمی بلند کنید. بسیار سبک طراحی شده است تا بتوانید هر روز آن را پوشیده و در امور مختلف خود بدون محدودیت‌هایی خاص استفاده کنید.
1396/10/27 - 07:38

ربات Loomo: ربات دو چرخ هوشمند

ربات Loomo دوکاره بوده و علاوه بر سواری دادن به کاربر، به شکل هاوربرد و راحت‌تر کردن جابه‌جایی در مسافت‌های کم، به صورت یک دوست رباتیک هم کارایی دارد؛ پس از پیاده شدن صاحب دستگاه از ربات، قسمت مانیتور بالا می‌چرخد و یک صورت رباتیک را به نمایش می‌گذارد. ربات Loomo علاوه بر عکسبرداری، قابلیت استفاده به عنوان یک نگهبان ماشینی را داشته و به صورت خودکار کاربر را دنبال می‌کند.
1396/10/26 - 07:03

ربات Aflac: گجت رباتیک هوشمند

ربات Aflac از بسیاری از جهات تفاوت چندانی با سایر اسباب‌بازی‌های مجهز به سنسورها و فناوری‌های مدرن ندارد و به واسطه ظاهر بانمک و پوشش نرمش، وسیله‌ای بسیار سرگرم‌کننده‌ای به حساب می‌آید. به عنوان مثال، اگر کودک زیر چانه این گجت بامزه را نوازش کند، صدایی به نشانه رضایت اردک رباتیک افلک پخش می‌شود و با قلقلک دادن زیر پرها، این اسباب‌بازی شروع به خندیدن می‌کند.
1396/10/25 - 07:31

ربات MonsterBorg: کیت رباتیک هوشمند

ربات MonsterBorg یک کیت رباتیک هوشمند بوده که نیازهای شما را برای ساخت یک ربات کامل برآورده می‌کند. این ربات را می‌توان به عنوان یک ربات خودکار برنامه‌ریزی کرد تا برای آموزش در مورد سیستم‌های رانندگی بدون سرنشین استفاده شود و یا به عنوان یک RC خارج از جاده به کار برد.
1396/10/24 - 07:23

ربات Ziro: کیت رباتیک هوشمند

ربات Ziro یک پروژه سرمایه‌گذاری جمعی است که مربوط به یک کیت برای ساخت و کنترل اشاره‌ای ربات‌ها می‌شود. این کیت رباتیک شما را قادر می‌سازد تا ربات مد نظرتان را طراحی کرده و با استفاده از دستکشی که به همراه مجموعه ارائه می‌شود به کنترل از راه دور آن بپردازید. کنترل ربات بدون دخالت هیچ شی خارجی دیگری (به جز دستکش مجموعه) صورت گرفته و هدایت‌ آن‌ها تنها از طریق حرکات دست شما امکان‌پذیر خواهد بود.
1396/10/23 - 07:34

ربات Qoopers: ربات فلزی هوشمند

ربات Qoopers یک ربات فلزی است که شما به راحتی می‌توانید آن را ساخته و برنامه‌ای با استفاده از یک رابط کاربری کدگذاری شده طراحی نمایید. این ربات قابلیت تبدیل شدن به شش فرم را دارد. با قطعات LEGO سازگار بوده و جنس بدنه آن از آلومینیوم ساخته شده است. همچنین دارای پنل LED برای بیان حالات مختلف خود به مخاطب است.
1396/10/21 - 07:21

ربات Tennibot: ربات جمع‌آوری توپ تنیس

ربات Tennibot می‌تواند زندگی را برای بازیکنان تنیس، آسان‌تر کند. این ربات یک جمع‌کننده توپ تنیس رباتیک است که موجب صرفه‌جویی در وقت شما می‌شود و در کمترین زمان ممکن تمام توپ‌های تنیس را جمع‌آوری می‌کند. همچنین قادر است تا سرعت و موقعیت خود را در زمین کنترل کرده و هفتاد توپ را در هر بازی جمع کند.
1396/10/20 - 07:11

ربات SnowBot Pro: ربات برف‌روب هوشمند

ربات SnowBot Pro یک ربات برف‌روب هوشمند بوده که برای تسهیل انجام عمل برف‌روبی به کار برده می‌شود. از فناوری GPS و سنسورها برای پیگیری یک مسیر مشخص شده و جلوگیری از برخورد با موانع استفاده می‌کند. این ربات قادر است به اندازه شش نفر انسان، عمل برف‌روبی را انجام دهد که این خود باعث تسریع در عمل برف‌روبی به طرز چشمگیری می‌گردد.
1396/10/19 - 07:18

ربات BeanQ: ربات سرگرمی هوشمند

ربات BeanQ یک ربات سرگرمی برای کودکان بوده که در نقش آموزش به کودکان شما نیز فعالیت دارد. این ربات بامزه، در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف قابل سفارش است. ویژگی اصلی ربات BeanQ این است که هوش مصنوعی طراحی شده برای آن، به ارائه منابع مختلف برای کودکان با سنین مختلف می‌باشد. همراه با تعامل دقیق، لمسی و سیستم عاطفی انسانی است.