اخبار رباتیک:

1397/7/28 - 07:22

ربات Wabian-2R: ربات انسان نمای هوشمند

ربات Wabian-2R یک ربات انسان نمای هوشمند بوده که توسط یک کامپیوتر نصب شده بر روی تنه خود کنترل می‌شود. سیستم عامل نصب شده بر روی کامپیوتر، QNX است که یک سیستم زمان واقعی (Real-Time) است. تیم طراح ربات Wabian-2R از طریق تست‌های بسیاری از جمله: سرعت سنجی ربات، مدت زمان قدرت و آزمایش‌های ثبات برای مشاهده ربات در دنیای واقعی، صورت پذیرفته است.
1397/7/25 - 08:19

ربات Taurus II: ربات خنثی کننده بمب

ربات Taurus II یک ربات خنثی کننده بمب بوده که بوسیله اپراتور کنترل دقیق موتور را در یک قاب فشرده فراهم می‌کند. برای ردیابی و تخریب وسایل، ربات رله تصاویر 3D با کیفیت بالا و بازخورد لمسی را به یک متخصص، از یک فاصله ایمن رله می‌کند. درون هدست، کاربر از طریق لنزهای بزرگ قادر به نگاه کردن بوده و آیکون‌های مجازی را نشان می‌دهد چه کاری می‌توانند با کنترل کننده‌های Oculus Touch انجام دهند. سیستم VR همچنین می‌تواند بازخورد لمسی را از طریق کنترل کننده‌ها فراهم کند.
1397/7/24 - 08:08

ربات SeRArm: ربات بازرس هوشمند

ربات SeRArm یک ربات بازرس هوشمند بوده که قادر به حرکت در محیط‌های پر سر و صدا بوده و مسیرهای پیچیده را با استفاده از دوربین‌های مجهز به دستگاه‌های ماشینکاری، برای انجام مداخلات در محل انجام می‌دهد. هدف از ساخت ربات SeRArm، کوتاه کردن زمان و هزینه‌های تعمیر و نگهداری (مانند بازرسی، تعمیر) موتورهای هواپیما است، در حالیکه هنوز هم به هواپیما متصل است.
1397/7/23 - 08:21

ربات Moxi: ربات بیمارستانی هوشمند

ربات Moxi یک ربات بیمارستانی هوشمند بوده که به‌ منظور بهبود شرایط کارکنان خدمات درمانی ساخته شده است؛ کارکنانی که بیش از حد توان خود کار می‌کنند. ربات Moxi دارای هوش اجتماعی است و می‌تواند با پشتیبانی از کارکنان کلینیک‌ها، تبدیل به عضوی حیاتی و قابل‌اعتماد در تیم درمانی شود. ربات Moxi در واقع برای انجام امور تدارکاتی ساخته شده است تا پرستاران بتوانند بیشتر برای بیماران وقت بگذارند.
1397/7/22 - 08:57

ربات Angus: مزرعه رباتیک هوشمند

ربات Angus یک مزرعه رباتیک هوشمند بوده که گیاهان را در گلدان‌های آب‌کشت پرورش می‌دهند، اما هنوز به نیروی انسانی وابسته هستند. این مزرعه در سالنی با مساحتی نزدیک به 750 مترمربع در فضایی دربسته تأسیس شده است. مهندسان این مجموعه از سیستم رباتیک اختصاصی برای پرورش 26 هزار عدد انواع محصولات از کاهو و سبزیجات تا گیاهان دارویی استفاده می‌کنند.
1397/7/21 - 08:41

ربات Pneuborn: ربات نوزاد هوشمند

ربات Pneuborn یک ربات نوزاد هوشمند بوده که می‌تواند خود را به خزیدن، نشستن و ایستادن با استفاده از الگوریتم‌های الگو و یادگیری آموزش دهد. وظایف ربات Pneuborn عبارتند از حرکت پایه‌ای مانند چرخاندن و خزیدن که در سن هفت ماهگی بدست می‌آید. ساختار اسکلتی، ترشح عضلات و محدوده حرکت براساس آناتومی عملکردی، بیومکانیک و مشاهده نوزادان حقیقی طراحی شده است. ربات Pneuborn مستقل است و حاوی کنترل کننده میکرو، دریچه‌های الکترومغناطیسی هوا، باتری، منبع هوا (بطری کارتریج CO2) است.
1397/7/19 - 08:43

ربات Quori: ربات خدماتی هوشمند

ربات Quori یک ربات خدماتی هوشمند بوده که محققان را قادر می‌سازد تا به حوزه HRI وارد شوند و الگوریتم‌ها را توسعه و آزمایش کنند و همچنین با استفاده از سیستم‌های موجود در دنیای واقعی و جمع‌آوری داده‌های کاربر برای تحقیق بیشتر محاسبات در HRI، برنامه‌ریزی نمایند. رویکرد طراحی آنها بر ایجاد استانداردهای قابل انعطاف ماژولار است که توسط انجمن HRI مورد بررسی قرار گرفته است و براساس تکنولوژی‌های اخیر برای به حداقل رساندن هزینه است.
1397/7/18 - 09:02

ربات Maki: ربات انسان نمای هوشمند

ربات Maki یک ربات انسان نمای هوشمند بوده که به وسیله پرینترهای سه بعدی ساخته شده است. ربات Maki یک ربات تعاملی هوشمند است که تمام قطعات آن بوسیله پرنترهای سه بعدی ساخته و بستری مناسب برای علاقمندان و آزمایشگاه‌های دانشگاهی ایجاد کرده است. با استفاده از شش موتور سروو کنترل می‌شود. با اتصال این ربات به کامپیوتر و نرم افزار منبع باز، وبکم خود را می‌توان برای انجام تشخیص چهره، ردیابی شی، تشخیص گفتار و متن به گفتار و ...
1397/7/17 - 08:42

ربات Snumax: نرم ربات هوشمند

ربات Snumax یک ربات نرم هوشمند بوده که دارای چرخ‌های اریگامی با قابلیت تغییر شکل شدن و همچنین بازویی است که می‌تواند اجسام را بلند کند. ربات Snumax دارای طراحی بسیار زیبا و منحصر بفرد در نوع خود بوده که ساختار اریگامی آن جذابیت بیشتری به آن بخشیده و خلاقیت بکار رفته در آن را افزایش داده است.
1397/7/16 - 08:36

ربات Heasy: ربات خدماتی هوشمند

ربات Heasy یک ربات خدماتی هوشمند بوده که یک پلتفرم چند منظوره ایده آل برای نمونه‌سازی تجربیات جدید به شیوه‌ای سریع و راحت است. همچنین ربات Heasy برای اماکن عمومی جهت ارائه خدمات و همچنین مانند کیوسک همراه عمل می‌کند. این ربات یک رابط جذاب برای بازی کردن با دارایی‌های موجود دیجیتال بوده و به راحتی به ایجاد تجارب جدید با این ربات دست پیدا می‌نماید.