اخبار رباتیک:

1397/9/21 - 08:52

ربات Melon: ربات پزشکی هوشمند

ربات Melon یک ربات پزشکی هوشمند بوده که دارای یک سیستم رندر لیزری است و از مزایای تونر لیزری برخوردار است و باعث دقت در کنترل دستگاه می‌شود. سیستم رندر لیزری می‌تواند به طور موثر نقاط خورشیدی، زخم‌های آکنه، ملاسما و سایر شرایطی که بر پوست تاثیر می‌گذارد، چه در سطح پوست و چه در عمق پوست باشند.
1397/9/20 - 08:55

ربات Verox: ربات شناگر هوشمند

ربات Verox یک ربات شناگر هوشمند بوده که با استفاده از یک سیستم دریایی جدید، توانایی کار کردن از طریق آب را در سرزمین‌های خشن دارد و اخیرا در هنر اسکی روی یخ شناخته شده است. ربات Verox بر روی یک فیبر انعطاف‌پذیر است که برای راندن ربات به جلو حرکت می‌کند. یک پردازنده قدرت را به محرک‌ها می‌فرستد که حرکت‌های موج را در باله‌های بلند انجام می‌دهند.
1397/9/19 - 08:27

ربات WaveHandling: ربات مرتب‌سازی هوشمند

ربات WaveHandling یک ربات مرتب‌سازی هوشمند بوده که نقاله پنوماتیک آن می‌تواند اشیا را به شیوه‌ای هدفمند انتقال دهد و همزمان آنها را دسته‌بندی کند. ربات WaveHandling شامل چندین ماژول سیلندر است که سطح را تغییر می‌دهد و موج حرکتی ایجاد نموده تا اشیا را به صورت هدفمند حمل کند. ماژول‌های فردی می‌توانند به صورت مورد نیاز متصل شوند و خود پیکربندی می‌شوند.
1397/9/18 - 08:28

ربات BionicFinWave: ربات زیرآبی هوشمند

ربات BionicFinWave یک ربات زیرآبی هوشمند بوده که با استفاده از دو لبه جانبی تعبیه شده، به حرکت درمی‌آید. جنس لبه‌های جانبی ربات BionicFinWave از سیلیکون ساخته شده و بدون اهرم یا سایر اجزاء پشتیبانی می‌شوند. جنس سیلیکونی باله‌ها باعث می‌شود تا ربات موردنظر بسیار انعطاف‌پذیر باشد و بنابراین بتواند حرکت موجی شکل خود را در مایعات بدرستی انجام داده و مدل‌های بیولوژیکی خود را بطور دقیق به طبیعت القا نماید.
1397/9/17 - 09:12

ربات Spinybot: ربات شش پا هوشمند

ربات Spinybot یک ربات کشسانی نرم با شش پا بوده که طراحی آن با استفاده از طبیعت الهام گرفته و برگرفته از حشرات و عنکبوت است و شامل آرایه‌هایی از میکروسپین‌هایی است که در سطح زمین قرار دارند. آرایه‌ها بر روی انگشتان ربات قرار گرفته و شامل یک تعلیق سازگار با چندین لینک می‌باشند.
1397/9/14 - 08:42

ربات Jay: ربات خدماتی هوشمند

ربات Jay یک ربات خدماتی هوشمند بوده که برای خدمات رسانه‌ای در فضای عمومی مانند فرودگاه، موزه، مرکز خرید و غیره به کار برده می‌شود. از آنجا که یک موتور قدرتمند و بلندگو HARMAN / KARDON دارد ربات Jay به زیبایی و با صدای آرام حرکت می‌کند. همچنین این ربات قادر به تشخیص موانع بوده و به هیچ عنوان به کسی در فضای عمومی برخورد نمی‌کند.
1397/9/13 - 08:16

ربات FX-2: ربات سواری هوشمند

ربات FX-2 یک ربات سواری هوشمند بوده که به نوعی طراحی شده تا انسان‌ها را حمل نماید. ربات FX-2 می‌تواند از مسیر خیابان‌ها و کوچه‌ها بدون کمربند ایمنی راه برود. همچنین بازوهای آن را می‌توان توسط یک کنترلر تخصصی که بر روی بدن ربات کنترل می‌شود، حرکت داد. ربات FX-2 می‌تواند با توجه به شکل بدن فوقانی آن، چمدان یا فرد را حمل کند.
1397/9/12 - 09:12

ربات Anthrob: دست رباتیک هوشمند

ربات Anthrob یک دست رباتیک هوشمند بوده که کاملا براساس اندام فوقانی انسان است که شامل بازو (بالا)، ساعد و دست است. ربات Anthrob شامل برخی از ساده‌سازی‌های طراحی شده است تا توسعه کنترل کننده‌ها بدون آسیب رساندن به ساختار کلیدی ربات‌های انتیپوممیتیک، یعنی مفاصل کروی و چند مفصلی عضلات است. تمام قطعات اسکلت ربات با استفاده از تکنیک‌های طراحی کامپیوتری (CAD) برای تهیه داده‌های ورودی مورد نیاز برای توسعه کنترل کننده و تسهیل تولید دوباره ربات می‌باشد.
1397/9/11 - 08:49

ربات ACT Hand: دست رباتیک هوشمند

ربات ACT Hand یک دست رباتیک هوشمند بوده که شامل جنبه‌های عصبی-عضلانی آناتومی است که برای استفاده از سیگنال‌های کنترل که نسبت به دستورات عصبی کاربرد دارند، بسیار حیاتی هستند. این جنبه‌ها شامل نقاط قرارگیری تاندون، اشکال کلی استخوان، مکانیزم‌های انقباض، رفتار انقباض عضلانی، مکان‌های مفاصل، دامنه حرکتی و اندازه کلی و وزن دست انسان است. این الگوریتم‌ها منجر به درک عمیق‌تر از مهارت‌های انسانی و همچنین پیشرفت‌هایی در طراحی، کنترل و رباتیک صنعتی و شخصی می‌شود.
1397/9/10 - 08:57

ربات InSight: ربات مریخ‌نورد هوشمند

ربات InSight یک ربات مریخ‌نورد هوشمند بوده که به تازگی روی سیاره مریخ نشست تا دانشمندان با جستجوی عمیق بفهمند چگونه این سیاره 4.6 میلیارد سال پیش شکل‌گرفته و آیا قابل سکونت است یا نه؟ برای این مریخ‌نورد که شش ماهه به آنجا رسیده، مأموریتی دوساله تعریف‌ شده تا بتواند بطور عمیق این سیاره را مطالعه کرده و گزارش خود را به زمینیان بفرستد. در همین حال اولین عکس از سطح سیاره توسط اینسایت به زمین مخابره شد.