اخبار رباتیک:

1397/5/27 - 08:38

ربات Spy-C Tank: ربات جاسوس هوشمند

ربات Spy-C Tank یک ربات جاسوس هوشمند بوده که مجهز به یک دوربین است و قادر است تصاویر را بر روی گوشی هوشمند یا تبلت انتقال دهد. این ربات کوچک با استفاده از یک برنامه اختصاصی و دستورات داده شده، کنترل می‌شود و کاربر می‌تواند تصاویر انداخته شده را بر روی شبکه‌های اجتماعی به نمایش بگذارد. دارای یک نور اضافه مادون قرمز برای دید در شب است؛ از ویژگی‌های این دستگاه، مخابره ترانزیستوری است که اجازه می‌دهد کاربر بتواند صداهای اطراف ربات را بشنود و حتی بتواند تماس بگیرد؛
1397/5/24 - 08:21

ربات Benebot: ربات خدماتی هوشمند

ربات Benebot یک ربات خدماتی هوشمند بوده که برای خدمات‌رسانی در مکان‌های شلوغ برای کمک به مردم است. با استفاده از سیستم ناوبری خود، به طور مستقل حرکت می‌کند، ارتباط برقرار نموده و پاسخ به هرگونه سوال مشتری را داده و موارد تبلیغاتی را نشان می‌دهد. با توجه به استقلال کامل، ربات Benebot می‌تواند به عنوان مدیر، مدافع، میزبان، راهنمای موزه در سینما، موزه‌ها، مراکز خرید، مراکز کسب و کار، نمایشگاه‌ها و دیگر مکان‌های شلوغ کار کند.
1397/5/23 - 08:08

ربات Sentinel: ربات زنجیردار هوشمند

ربات Sentinel یک ربات زنجیردار هوشمند بوده که دارای کمک فنرهای بسیار قوی با قابلیت کنترل از راه دور است. چندین لوازم جانبی را می‌توان در پشت آن یکپارچه کرد و آن را قالب یک واحد متحد برای برنامه‌های مختلف مانند (حمل بار سنگین، آتشنشانی، تخلیه محیط از نفرات مصدوم، اندازه‌گیری و غیره) استفاده نمود.
1397/5/22 - 08:33

ربات Quator: ربات چهار چرخ هوشمند

ربات Quator یک ربات چهار چرخ هوشمند بوده که برای حمل بارهای سنگین، کمک‌های فنی، تشخیص، تحقیق و برنامه‌ریزی ساخته شده است. این ربات می‌تواند از طریق کنترل از راه دور و یا به صورت اتومات حرکت کند. در حالت اتومات، ربات Quator می‌تواند مسیر خود را در محیط موردنظر ادامه داده و به صورت Real Time موانع را تشخیص داده و عبور نماید.
1397/5/21 - 08:18

ربات Scarab TX: ربات زنجیردار هوشمند

ربات Scarab TX یک ربات زنجیردار هوشمند بوده که از طریق کنترل از راه دور می‌توانید دسترسی به آن داشته و اغلب توسط آتشنشانان به عنوان یک ربات آتش نشانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از دوربین‌های حرارتی و دیگر سنسورها، می‌تواند کمک فوری را به تیم‌های نجات، ارائه دهد. به عنوان یک ناظر، می‌تواند به مناطقی دسترسی پیدا کند که برای انسان‌ها بسیار خطرناک است و به این ترتیب امنیت و ایمنی ماموریت‌ها را بهبود می‌بخشد.
1397/5/20 - 08:47

ربات Dilly Plate: ربات پیشخدمت هوشمند

ربات Dilly Plate یک ربات پیشخدمت بوده که در رستوران‌های مختلف می‌تواند به ارائه خدمات بپردازد. لذا رستوران پیتزا هات یک عضو جدید و غیر انسانی را به تیم خود اضافه می‌کند. این ربات پیشخدمت در شعبه پیتزا هات به کمک نیروهای انسانی خواهد آمد. ربات Dilly Plate، می‌تواند تا ۲۲ کیلوگرم غذا را در هر زمان برای مشتریان ببرد. این یک ربات جذاب است که اپلیکیشن تحویل مواد غذایی به نام Baedal Minjok پشت آن قرار دارد.
1397/5/17 - 08:38

ربات KXR-L4T-R: ربات لاکپشت هوشمند

ربات KXR-L4T-R یک ربات لاکپشت هوشمند بوده که شما می‌توانید با استفاده از یک نرم‌افزار حرکت ساده این ربات را شبیه‌سازی کرده و به آن برنامه موردنظر خود را بدهید. همچنین می‌توانید پاهای این را با چرخ‌ها جایگزین کنید. این کیت شامل سروو KRS-3302 ICS، باتری Ni-MH، سپر Arduino، سنسورها و همه چیزهایی که شما برای شروع نیاز دارید، است.
1397/5/16 - 08:49

ربات Mirra: ربات تمیزکننده استخر

ربات Mirra یک ربات تمیزکننده استخر بوده که آن را در استخر قرار داده و به صورت اتوماتیک این عمل را انجام می‌دهد. این ربات یکی از معروف‌ترین و مهمترین شرکت‌ها در زمینه تولید ربات می‌باشد، ساخته شده است. از توانایی‌های این ربات می‌توان به سرعت خوب و همچنین استفاده از این ربات در هنگامی که استخر پر از آب است، اشاره کرد. در این ربات علاوه بر وجود بدنه اصلی یک مخزن طراحی شده است که پس از عبور از هر نقطه قادر خواهد بود تمامی زباله‌هایی را که در آن قسمت‌ها ریخته شده است را نیز جمع‌آوری کرد.
1397/5/15 - 08:18

ربات Mycroft Mark 2: دستیار صوتی هوشمند

ربات Mycroft Mark 2 یک دستیار صوتی هوشمند بوده که با رعایت حریم خصوصی شما، موسیقی موردنظر شما را اجرا می‌کند. این ربات به سوالات شما پاسخ داده و کارهای دیگری را نیز قدر به انجام آن است. همچنین می‌تواند با توجه به داشتن شش میکروفون، کاهش نویز، لغو اکو و ارتقاء سطح صدا، تلفن شما را در سراسر اتاق بشنود.
1397/5/14 - 08:59

ربات Model H: ربات دستیار هوشمند

ربات Model H یک ربات دستیار هوشمند بوده که از فناوری‌های کنترل از راه دور استفاده می‌نماید. این ربات سهولت استفاده و دوام، زمان بوت شدن و راه‌اندازی کوتاه مدت، طراحی پیچیده، زیرساخت‌های اختصاصی ابری را بهبود می‌بخشد و آماده به کار می‌شود. دارای قابلیت‌های VR، دستگاه Haptic، قابل حمل و انعطاف پذیر است.